50 gr stockosorb yaklaşık 10 litre suyu tutabiliyor !..

Daha az su ile, sağlıklı çim alanlar ve bitkiler...

Daha az su ile, sağlıklı çim alanlar ve bitkiler...

 

Stockosorb, yüksek mitarda su ve besin tutabilme yeteneğine sahip granül. Toprak içerisinde ağırlığının 150-200 katı hacminde suyu emerek muhafaza edebiliyor ve bitki kökleri ihtiyacı olduğu anda bu suyu kullanabiliyor. Buharlaşma ve süzülme ile oluşan su kaybını önlüyor. Sulama ve gübreleme %50-70 oranında azalıyor. Çimlenme, kök gelişimi ve bitki kalitesi artıyor. Saksılı bitkilerde sulama sıklığı çok azalıyor. Kökler – 35 derece dona ve uzun süreli kuraklığa karşı korunuyor. Toprakta yağmur suyu tutulması artıyor ve su erozyonu azalıyor. Kimyasal bileşimi, çapraz bağlı akrilamit- akrilik asit kopolimer potsyum amonyum tuzu. Elle serpme veya toprağa karıştırma şeklinde uygulanabiliyor. Her yıl etkinliğini %10-15 azalsa da 3-5 yıl performansını sürdürebiliyor. Bitki büyüklüğüne göre 10-100 gr stockosorb yeterlidir. 50 gr stockosorb yaklaşık 10 litre suyu tutabiliyor. Genesis tarafında satışa sunulan Stockosorb su tutucu, polimer yapısının çevreye ve toprak yapısına zararı yok ve zamanla toprakta çözünebiliyor.

 

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com