Afrika ormanları yok oluyor !

BM, Afrika da yok olan ormanların Dünya ortalamasının iki katı olduğunu bildirdi

Birleşmiş Milletler (BM), Afrika'da yok olan ormanların dünya ortalamasının iki katı olduğunu bildirdi.

BM Çevre Programı'nın Afrika ülkeleri çevre bakanlarının Johannesburg'daki toplantısı için hazırladığı 400 sayfalık haritada, uydudan çekilen fotoğraflar, büyüyen şehirler, çevre kirliliği, ormanların yok edilmesi ve iklim değişikliğinin, bazı bölgelerdeki gelişmelere rağmen Afrika kıtasına verdiği zararı gözler önüne seriyor.

Program, 35 ülkenin yer aldığı Afrika'nın her yıl İsviçre'nin yüz ölçümü kadar olan 4 milyon hektardan fazla ormanını kaybettiğini, bunun dünyada yok olan orman ortalamasının iki katı olduğuna dikkat çekiyor. Kıtada az sayıdaki buzulun da hızla küçüldüğünü görülüyor.

Afrika'da 300 milyon insanın su kıtlığı yaşadığı ve Sahra Altı ülkelerinde yaşanan bu sıkıntının 2050 yılına kadar yaklaşık üç katına çıkmasının beklendiği aktarıldı.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com