Sevdiğiniz çiçek sizi ele veriyor

Zambak sevenler güzeli seven bir yapıya sahip.

Sevdiğiniz çiçek sizi ele veriyor

 

Konya Çiçekciler Odası Başkanı İsmail Dikici, çiçek tercihlerinin kişilerin karakteristlik özelliklerini ele verdiğini söyledi.

Oda Başkanı Dikici, sevilen çiçeğin kişiyi tanıma ve anlamada rol oynadığını ve   çiçeklerin insanların karakterleri ile ilgili ipuçlarını ortaya çıkardığını ifade etti.  Dikici, alışverişlerinde gülü tercih eden kişilerin, derin sevgiye ve derin arkadaşlığa önem verdiklerini söyledi.

Başkan İsmail Dikici, gül çiçeği alan ve hediye eden kişilerin  genellikle hassas, duygu yüklü ve duygusal olduğunu; neşeli, mantığı yerine hisleriyle hareket etmeyi seven kişiler olduğunu ifade etti.
 
Dikici, "Karanfil sevenler en küçük bir şeye dahi kızabilen, güçlü ve derin duygulara sahiptir. Az ama öz konuşup, çok dinlemeyi dinlemeyi tercih ederler. Oldukça sert kişilik yapıları mevcuttur ve sevgilerinde aşırı derecede kıskanç bir yapıda olurlar" diye konuştu.
 
Dikici, sevilen çiçeklerle karakter analizini şöyle yaptı:

* Zambak sevenler; Güzeli seven bir yapıya sahip insanlardır. Bu kişiler o güzelliği sadece sevmekle kalmazlar, ona tamamen ve hemen sahip olmak isterler. Fakat bu yapıları, onların acı çekmelerine ve mutsuz olmalarına sebep olabilmektedir.

* Sardunya sevenler; Dengeli bir duygu dünyasına sahiptirler. Hayatları onlar açısından kutsaldır. Hayal dünyasıyla işleri yoktur.

* Yasemin sevenler; Hayalperest ve daima bir bekleyiş içerisinde olan oldukça da kırılgan bir yapıya sahip kişilerdir. Onlar için acele diye bir kavram yoktur. Ağırbaşlıdırlar.
 
* Hanımeli sevenler; Birbirine ters olan görüşleri vardır. Onların o an içinde mutlu, umutlu olmaları sizi aldatabilir, nedeni ise bir süre sonra değişerek mutsuz ve ümitsiz bir havaya bürünebilmeleridir.

* Menekşe sevenler; Gerçekte kindar olmayan, alçakgönüllü, yüreği sevgi dolu ve paylaşmayı seven kişilerdir. Doğuştan temiz ruhlu ve temiz duyguları besleyebilen karakterleri, onları herkes tarafından sevilmelerini sağlar.

* Manolya sevenler; Yaşam bu kişiler bakımından bir beklenti yumağıdır. Haris ve güçlü benlikleri, onların her an için ve her yerde, her şeyden üstün ve ukala olma duygularını kamçılar. Övülmekten ve de pohpohlanmaktan çok hoşlanırlar.

* Lale sevenler; Aşırı derece narin kişilerdir. Oldukça çabuk kırılabilen yapıları vardır.

* Leylak sevenler; Açık kalpli, içten ve nezaketlidirler.

* Kasımpatı sevenler; Ciddi, ağırbaşlı, katı ve acımasız yapıdadırlar. Titiz ve zor beğenirler.

* Sümbül sevenler; İnsanlardan ve kalabalıktan oldukça uzak, sessiz sakin bir ortamı severler. Dağınık ve savruk bir yaşamları vardır."

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com