Küresel ısınmayla mücadelede astronomik maliyet

IEA Başkanı Nobuo Tanaka, bir küresel enerji devrimine ihtiyaç olduğunu ifade etti.

Küresel ısınmayla mücadelede astronomik maliyet

 

Sera etkisi oluşturarak küresel ısınmaya yol açan gaz salınımlarının 2050'ye kadar yarı yarıya düşürülmesinin maliyetinin 45 trilyon dolar olduğu açıklandı.

Merkezi Paris'te bulunan Uluslararası Enerji Ajansı, G-8 ülkelerinden gelen talep üzerine bir rapor yayımladı. 2050 senesine kadar gaz salınımlarının yarı yarıya düşürülmesinin 45 trilyon dolara mal olacağı ifade edilen raporda hedefe ulaşılabilmesi için yeni teknolojiler geliştirilmesinin de gerektiği kaydedildi.

IEA, küresel ısınmanın önlenmesi için yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelinmesinin gerektiğini, bu yüzden dünyanın her sene 17 bin 500 rüzgar enerjisi türbini, 32 yeni nükleer santral, 215 milyon metrekare güneş enerjisi paneli ve bir milyar hidrojen enerjisi ya da elektrik enerjisiyle çalışan araç üretilmesinin gerektiğini kaydetti.

IEA Başkanı Nobuo Tanaka, bir "küresel enerji devrimine" ihtiyaç olduğunu ifade etti.

 

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com