Vahşi Hayat Derneği kuruldu

Doğal değerlerin korunması, doğa insan ilişkilerinin sevdirilip tanıtılması amaçlarıyla...

Vahşi Hayat Derneği kuruldu

Doğal değerlerin korunması, doğa-insan ilişkilerinin sevdirilip tanıtılması, koruma bilincinin yaygınlaştırılması, korunan vahşi alanların artırılması amacıyla kurulan "Vahşi Hayat Derneği" çalışmalarına başladı.

Fotoğraf sanatçısı ve dağcı Cemal Gülas, Sevil Sabancı, Rana Erkan ve Elif Dağdeviren gibi isimlerin öncülüğünde yola çıkan Vahşi Hayat Derneği, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde bir tanıtım kokteyli düzenledi. Cemal Gülas, Kaçkar Dağları’nda annesi öldürülen ve kendisinin doğal ortamında rehabilite etmeye çalıştığı yavru ayı "Datvi"nin elinden devletçe alınmasının derneğin kurulmasında önemli bir etken olduğunu söyledi. Gülas, ülkemizde birçok vahşi hayvanın acımasızca katledildiğini, pek çok yavrunun da insanın eline geçerek inanılmaz bir vahşet içinde esaret hayatı yaşadığını belirtti. Gülas, amaçlarının bu insanlık ve uygarlık dışı davranışları engellemeyi amaçladıklarını söyledi.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com