Babilin asma bahçeleri Şişli de !..

Elysium Fantastic projesi, Babilin Asma Bahçelerini andıran mimarisiyle dikkat çekiyor.

80 milyon dolara Babil’in Asma Bahçeleri’ni Şişli’ye taşıyor

Ofton İnşaatın Şişli Bomanti’de akıllı ev teknolojisiyle uygulamaya koyduğu 80 milyon dolara gerçekleştirilecek olan 346 üniteden oluşan bu projede, 37 metrekarelik 1 oda 1 salon dairelerin fiyatı 164 bin dolar dan başlarken 4 oda 1 salon daire fiyatı ise 650 bin doları buluyor..

Ofton İnşaat’ın Bomonti’de başladığı son projesi Elysium Fantastic, Babil’in Asma Bahçeleri’ni 80 milyon dolara Şişli’ye taşıyor. 37 metrekare ile 263 metrekare arasında değişen büyüklüklerde 346 ünitenin bulunduğu proje akıllı ev teknolojisiyle de dikkat çekiyor. 164 bin dolar ile 650 bin dolar arasında fiyatların değiştiği projede, 1500 metrekarelik kapalı alan sosyal tesis olarak daire sahiplerinin hizmetine sunulacak. Projede ayrıca, 2 açık ve 1 de kapalı havuz bulunuyor. Ofton İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Altun, Elysium Fantastic projesiyle ilgili sorularımızı yanıtladı.

 Elysium Fantastic Bomonti projesini anlatır mısınız?

Elysium Fantastic, Şişli Bomonti’de daha önce yaptığımız rezidans projesinin hemen yanında inşa edilecek. Proje toplam 6 bin 800 metrekarelik bir alana sahip olmasına karşın proje oturum alanı 3500 metrekaredir. Kalan arazi yeşil alan olarak ayrıldı.

 Projenin diğerlerinden ayrılan özelikleri nelerdir? Hangi yönüyle ayrışmakta?

Elysium Fantastic projesi alışılagelen bütün mimari kavramları değiştirmeyi ve yeni bir mimari düşünce oluşturmayı hedefleyen bir proje. Babil’in Asma Bahçelerini andıran eşsiz mimarisinin yanında şehrin kalbinde inşa edilmesi farklı bir özelliği. Proje içinde sunulan imkanlarda projenin farklılığını ortaya koyuyor.

 Projenin inşaat çalışmaları ne zaman başladı? Şu anda ne aşamada? Tamamını ne zaman bitirmeyi planlıyorsunuz?

Proje iki parselin birleştirilmesinden oluşan bir sahada inşa edilecek. Şu an yollardaki deplaselerin yapılmasını bekliyoruz. Bu işlemlerin ardından derhal hafriyat çalışmalarımıza başlayarak Aralık 2010 tarihinde teslim edilmesini planlıyoruz.

 Konutların özellikleri nedir?

Deprem yönetmeliğine uygun betonarme, cephelerde ısı ve ses yalıtımı, binanın tüm ihtiyacını karşılayacak kapasitede jeneratör, akıllı ev teknolojisi ve her daireye kapalı otopark Elysium Fantastic projesinin genel özellikleridir.

 Kaç çeşit konut var? Büyüklükleri nedir?

Projede toplam 346 ünite bulunuyor. 37 metrekare ile 263 metrekare arasında hemen hemen her metrekare seçeneğinin sunulduğu geniş bir yelpazede olan projede daire sahiplerine üstün bir yaşam standardı sunuluyor.

 Fiyat aralığıyla ilgili de bilgi verir misiniz?

Projede değişen metrekare ile orantılı olarak fiyatlarda değişiklik gösteriyor. Projede 37 metrekare olan 1 oda 1 salon dairelerin satış bedeli 164 bin dolar iken 4 oda 1 salon dairelerin fiyatı 650 bin dolara kadar çıkabiliyor.

 Satışlar ne zaman başladı? Ne kadarı satıldı?

Elysium Fantastic projesi uzun bir bekleyişin ardından satışa çıktı. Mayıs ayı başlarında satışına başladığımız projenin yüzde 12’lik kısmı çok kısa zamanda satıldı.

 Projenin sosyal ve ortak alanlarında neler var?

Projede 1500 metrekare kapalı alan olarak daire sahiplerinin hizmetine sunulan sosyal tesis alanı bulunuyor. Ayrıca proje geneline hizmet verebilecek 2 açık 1 kapalı havuz, 16 bin metrekare kapalı otopark mevcut. Açık havuzlardan biri yerden 52 metre yüksekte ortak alanda konuşlandırıldı. Bu geniş alanda eşsiz İstanbul manzarası eşliğinde daire sahipleri barbekülerini yapabilir, havuza girip güneşlenebilir ve vitamin barda hoşça zaman geçirebilirler. Projenin ön kısmında ise geniş bir spor kompleksi ve daire sahiplerine hizmet edecek Sosyal Clup alanı tahsis edildi.

 Projenin hedef kitlesi kim? Kimler ilgi gösteriyor?

İstanbul’un merkezinde üstün bir yaşam standardı arzulayan ve İstanbul’un en farklı ve Fantastic projesinde bulunmak isteyen yatırımcılar hedef kitlemiz.

 Projenin büyüklüğü nedir? Yatırım veya satış cirosu olarak...

Projenin yatırımı 80 milyon dolardır. Satış performansında ise projenin 110 milyon dolarlık bir hacme sahip olmasını bekliyor.

Şehir merkezine ve Kıbrıs’a odaklandı

 Önceki projelerinizden de bahseder misiniz?

Ofton İnşaat son beş yıl içinde önce Alemdağ’da 54 villa 54 rezidans daireden oluşan Elysium Park projesine imza attı. Bu projenin arkasından 234 daire ve alış-veriş merkezinden oluşan Elysium Residence inşa edildi. Yine Alemdağ bölgesinde 50 villa 70 rezidans daireden oluşan ve Elysium Park projesininde devamı denilebilecek Elysium Garden projesini tamamlandı. Bu rojelerin ardından Samandıra bölgesinde Elysium Life, 170 adet ikiz tek tip villadan oluşan projeye başlanıldı. Bu projelerin tamamının teslimatını gerçekleştiren Ofton İnşaat şu anda Kurtuluş’da Elysium Cool projesinin yapımını sürdürmekte. Ofton İnşaat son yıllarda şehir merkezinde yaptığı nitelikli konutlar ve arazi yatırımlarıyla atılıma geçmiş bir firmadır. Ayrıca Ofton İnşaat Kıbrıs’da Elysium Residence, Elysium Garden ve Elysium Park adında üç projeye de imza attı.

 

 

 

 

Demet Cengiz BİLGİN (Hürriyet emlak)

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com