Soyak Mavişehir 2. Etap da Dev Palmiyeler !

Peyzaj düzenlemesinde özelikle yöre iklimine uygun bitkilendirmeler gerçekleştirilecek...Nisan 2009 tarihinde teslim edilmesi öngörülen İzmir Soyak Mavişehir projesinin II. etap konutları 6 ay erken teslim edilerek Ekim 2008'de yeni sahiplerinin olacak.

Bugüne kadar geliştirdiği çok sayıda çağdaş yaşam projeleri ile kent hayatına farklı bir boyut kazandıran Soyak, İzmir’deki Soyak Mavişehir 2. Etap satışlarına başladı.

Yaklaşık 130 bin m² üzerinde toplam 1500 konuttan oluşan Soyak Mavişehir 2. etabında yürüyüş parkurları, yüzme havuzları ve açık spor alanları yer alıyor.

Dev palmiyeleri ve açık çim alanları ile site sakinlerine doğa ile iç içe bir yaşam imkanı sağlayacak olan Soyak Mavişehir 2. etabın ilk daireleri, Ekim 2008'de sahiplerine teslim edilecek. Konutlarını tüm ayrıntıları tamamlanmış olarak, yaşama hazır biçimde teslim alacak olan Soyak Mavişehir sakinleri teslim sonrasında da kendilerine tüm teknik konularda yardımcı olacak Müşteri Hizmetleri servisinden faydalanabilecekler.

 

PEYZAJ & SOSYAL ALAN KONSEPTİ

 

· Dairelerin panoramik konumlanş; kuzey güney ve doğu bat istikametinde adaiçlerinde oluşturulan peyzaj düzenlenmesini alglatacak şekilde düşünülmüştür. Yap adas içlerine araç trafiği sokulmamş ve orta alanda olabildiğine geniş bir rekreasyon alan oluşturulmuştur.

· Parsellerin sğnak gereksinimleri, ada ortasndaki çevre düzenlemesinin içinde ve tabi zemin kotu altnda karşlanmştr. Her iki parselde 2’şer adet ortak sğnak alan; üzerleri genel bitkisel peyzaj konsepti içinde, lavanta, zambak, gül, buzçiçeği gibi farkl türlerde yer örtücü bitkiler ile kaplanmak sureti ile yerleştirilmiştir.

· Her iki yap adasnda da ikişer adet açk yüzme havuzu, basketbol sahalar ve tenis kortlar planlanmştr. Ayrca her iki yap adasnda da çocuk parklar tasarlanmştr.

· Vaziyet plannn genel yerleşimi geometrik formda akslar oluşturularak, bloklar,ortak kullanm alanlar, yeşil alanlar, araç ve yaya yollarnn düzenlenmesi bu forma uygun olarak planlanmş, konutlarn yakn çevresinde karmaşadan uzak dingin ve ritmik bir anlayş ile düzenlenmiş organize bir çevre oluşturulmuştur.

· Site snrlarnda vurguyu oluşturabilmek amac ile boylu palmiyeler yerleştirilerek snr vurgusu kuvvetlendirilmiş ve ayn zamanda daha çok site içine dönük bir bitkisel düzenleme oluşturulmuştur

· Geniş otopark alanlarnda kullanlan yeşil bantlar içerisinde, boylu, hzl büyüyen, geniş yaprakl ağaçlar dikilerek hem otopark alanlarnn gölgelenmesi sağlanmş hem de geniş otopark alanlarnn yeşil doku ile yumuşatlmas sağlanmştr. Otoparklardaki yeşil bantlarn tamamnn herdemyeşil çal gruplar ile kapatlmas öngörülmüş böylelikle de otoparklardaki yeşil etkisi güçlendirilmiştir.

· Site girişlerinde, girişi karşlayan geniş yeşil alanda, zengin bir bitki kompozisyonu öngörülmüş ve giriş yönündeki su öğesi ile desteklenmiştir. Bu bölgeler palmiye, hurma palmiyesi, kş palmiyesi, bodur palmiye, drasena ve sikas gibi zengin bir bitki dokusu olarak tasarlanacaktr. Ayrca bu doku içerisinde, yörenin bitki dokusuna uygun malta eriği, gülibrişim, jakaranda gibi ağaçlar da ilave edilerek daha güçlü bir etki yaratlacaktr.

· Sitelerin odağnda yeralan süs havuzlar ve sosyal tesisler çevresinde de boylu palmiyeler ile odak vurgusu kuvvetlendirilmiştir. Bu bölgelerde yüzme havuzlarnn çevresi açk çim alan olarak braklarak kullanclarn bu bölgeleri de aktif olarak kullanmalar sağlanrken alann snrlar her dem yeşil alev ağaçlar ve güzellik çallar ile de süslenerek hem görsel zenginlik arttrlmş hem de havuz alan dşndaki alanlar ile fonksiyonel ilişki perdelenmiştir.

 

 

· Her iki sitede de vurgulanan yaya aks yöreye özgü rengarenk çiçekli gelin duvaklar ve zengin aromal yasemin ve hanmeli gibi çiçekli sarmaşklar ile desteklenmiştir.

· Yüzme havuzu çevresindeki çiçeklikler, renkli ve çiçekli bitkiler kullanlarak daha enerjik ve daha hareketli bir hale getirilmiştir. Yine bu bölgede hzl gelişen ve geniş tepe tac oluşturulan çiçekli gülibrişim ağaçlar kullanlmştr.

· Yüzme havuzlarnn bulunduğu ortak alanlar ile blok platformlarnn ilişkisini kesebilmek amac ile ağaççk gruplarndan çiçekli, kokulu bitkiler kullanlmş ayn zamanda bu yöndeki yaya aksnn vurgusu arttrlmştr.

· Çocuk oyun alanlar çevresinde de her dem yeşil alev ağaçlar kullanlarak oyun alan daha güvenlikli hale gelmiş olacaktr. Ayn şekilde oyun alan snrnda boylu ağaçlar kullanlarak güneşin yaratacağ olumsuz etki de ortadan kaldrlmş olacaktr.

· Oyun alanlar ile benzer şekilde spor alanlar çevresinde de her dem yeşil bitkiler ile perdeleme oluşturulmuş böylelikle çevre ile oyun alanlar daha kesin bir şekilde ayrlmştr.

· Blok girişlerinde boylu palmiyeler ile oluşturulan bitki kompozisyonlar ile girişler vurgulanmştr. Blok çevrelerinde de yöre iklimine uygun, çeşitli çal gruplar ile kitle bitkilendirmeleri gerçekleştirilecektir.

Soyak, teknik gereklilikler olması halinde projede her her türlü değişiklik yapma hakkına sahip.

(www.soyak.com.tr)

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com