Kent Ormanları Gürültüyü Azaltıyor

Trafik gürültüsünü 20-30 dB azaltıyor.

Kent Ormanları Gürültüyü Azaltıyor

 

Kentlerde ana arterlere paralel olarak kurulan orman şeridinin, gürültüyü yarıya indirdiği bildirildi.
İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümü Orman Amenajmanı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ünal Asan, ''Araştırmalar, kentlerde ana arterlere paralel olarak kurulan 250 metre genişliğindeki bir orman şeridinin kaynağında 80 dB (ses şiddeti) olarak ölçülen bir gürültüyü 40 dB'ye indirdiğini, bu düşüşün açık alanda ancak 2000 metre uzaklıkta sağlanabildiğini ortaya koymaktadır. Bir başka araştırmada ise 50 metre genişliğindeki bir parkın, trafik gürültüsünü 20-30 dB azalttığı ortaya çıkmıştır'' diye konuştu.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com