Su krizi uyarısı

Dünyanın en önemli nehirlerinden birkaçına sahip olsa da su rezervleri bakımında alt sıralarda yer alıyor.

Su krizi uyarısı

Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF), ''Türkiye'nin gelecek 2050-2100 yıllarında çok ciddi bir su kriziyle mücadele etmesinin kaçınılmaz olduğunu'' bildirdi.
Vakfın, internet sitesinde yer alan ''Yaşamın Özü: Su'' başlıklı araştırmada, bu tehlikeyi en aza indirmek için, su kaynaklarımız çok dikkatli yönetilmesi gerektiği vurgulandı.
''Türkiye, dünyanın en önemli nehirlerinden birkaçına sahip olsa da su rezervleri bakımında alt sıralarda yer almaktadır'' denilen araştırmada, DSİ Genel Müdürlüğünün konuya ilişkin verilerine de değinildi. Araştırmada, verilerde, 2030 yılında su kaynaklarının yüzde 100 verimle kullanılacağının öngörüldüğü ifade edildi. Buna göre, 2030 yılında nüfusu 80 milyona ulaşacak olan Türkiye'nin, kişi başına düşen 1100 metreküp kullanılabilir su miktarıyla su sıkıntısı çeken bir ülke durumuna geleceği kaydedilen araştırmada, ''Bu veriler göz önüne alındığında, 2050-2100 yılında, Türkiye'nin çok ciddi bir su kriziyle mücadele etmesinin kaçınılmaz olduğu görülür. Bu tehlikeyi en aza indirmek için, su kaynaklarımız çok dikkatli yönetilmelidir'' denildi.
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, konuyla ilgili bir an önce modern sulama tekniklerine geçiş yapılması gerektiğini ifade etti.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com