El büyüklüğünde kelebekler

İnsanlara değil ağaçlara zarar veriyorlar...

El büyüklüğünde kelebekler

 

Erzurum'da akşam saatlerinde görünen ve el büyüklüğünde olan saturniidae cinsi kelebeklerin zararsız oldukları bildirildi.

 

Özellikle Erzurum'un İspir ilçesi ve Artvin'in Yusufeli ilçesinde akşam saatlerinde görülen saturniidae cinsi kelebeklerin büyüklükleri dolayısıyla vatandaşı ürküttüğünü, ancak her hangi bir korkutucu yönlerinin olmadığını belirten Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü yetkilileri, bu sene iklim şartları dolayısıyla bu kelebek türünün daha sıkça görülmeye başlandığını belirttiler.

Yetkililer, insanların ilk gördüklerinde çekinebilecekleri bu kelebek türünün büyük oluşunun en büyük nedenlerinden birinin tırtılının büyük olması olduğunu, insanlara değil yedikleri ağaçlara zarar verdiklerini kaydettiler.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com