Bağcılar da Kiraz bahçesi

Bağcılar Kirazlı Mahallesi,geçmişine uygun olarak kiraz ağaçlarıyla donatılmış...

Cumhuriyetin ilk yıllarında "Kirazlı Köyü" olarak bilinen Bağcılar'ın Kirazlı Mahallesi, geçmişine uygun olarak kiraz ağaçlarıyla donatıldı. Bağcılar Belediyesi tarafından kurulan kiraz bahçesinde dalından kiraz yiyen Bağcılar halkı nostalji yaptı. Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı herkesi dalından kiraz yemeye davet ederek, "Yaklaşık 30 yıl öncesine kadar kiraz ağaçlarının bulunduğu Kirazlı şimdi aslına dönüyor." dedi.

Bağcılar'da beton binaların arasında yaklaşık 2 bin dönümlük alan üzerine kurulan kiraz bahçesi, görünleri şaşırtıyor. Boyları iki metreyi bulmayan kiraz ağaçları, dallarındaki iri ve kırmızı Napolyon cinsi kirazlarla herkesin iştahını kabartıyor. Bağcılar Belediyesi, Kirazlı Köyü olarak bililen 'Kirazlı' semtinde kiraz yetiştiriyor. 3 ay önce diktirilen ağaçlar meyve vermeye başladı.

Bügün düzenlenen tanıtım toplantısında basın mensupları ve vatandaşlarla birlikte dalında kiraz yiyen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı "Uzun zamandır unuttuğumuz birşeyi hatırlamak İstanbul'un orta yerinde üstelik dalında kopararak kiraz yemenin tadı bir başka." şeklinde konuştu. En son köyünde ve dalından kirazı dalından yediğini belirten Çağırcı, bundan 25 yıl önce de Bağcılar'da dalından kiraz yemiştim ancak şimdi bu zevki yeniden yaşıyorum." dedi. Bağcılar'ın ismini bağlardan aldığını hatırlatan Çağırıcı, mevsimi geldiğinde üzüm bahçesini de huzmete acağız. Sonrasında kaysı ve fındık bahçesi kuracağız." şeklinde konuştu.

Bağcılar'da dalında kiraz kopararak yiyen vatandaşlar da kendilerine bu nostaljiyi yaşatan Belediye Başkanı Çağırıcı'ya teşekkür etti. Vatandaşlarda Bağcılar'da kirazı yaklaşık 30 yıl önce dalından kopararak yediklerini aradan çok zaman geçmiş olsada, ağaçların cinsi değişmiş olsa da, aynı zeki yaşadıklarını belirtti. (cha)

 

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com