Yeşil Kamusal Köşe

Yeşil cepheler asansörlerin içinde de sürüyor.

Yeşil Kamusal Köşe


Bu L-formlu ofis binasının perakende satış birimleri ile de dikkat çeken yeşil cepheleri iklimlendirmede memnuniyet verici bir etkiye sahip.

Mimar Mario Cucinella, giriş yönünü sarmaşık ve asma benzeri bitkilerin sarabilmesine olanak veren sağlam çelik kafesler ile çevreleyerek bu cephenin yeşil kamusal köşe olması adına etkin çalışmalar sürdürmüş.

Cephede sürekli ve diagonal olarak monte edilmiş 60x60 cm paslanmaz çelik çerçeveler kullanılmış. Çerçeveler ofise girişi sağlayan açık galerilerin betonarme konstrüksiyonlarına tutturulmuş. Bitkilerin galeri katındaki su yolundan itibaren (gutters) çerçeveyi sararak büyüdükten sonra binanın dış cephesini sarması öngörülüyor.

Yeşil cepheler asansörlerin içinde de sürüyor. Ayrıca dış cephede yer alan galeriler her bir ofisin balkonundan bu yatay bahçenin görülmesine olanak sağlıyor.

 


Kaynak: A10 Yazan: Kirsten Hannema Çeviren: Şirin Uzun

Arkitera

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com