Öznesi insan olan yapısal peyzaj çözümleri...

Işıklar grubunun görme engellilere yönelik ürettiği tuğlaların yapısal peyzaj uygulamalarında kullanımı yaygınlaştırılmalı...

Işıklar Grubundan Görme Engelli Tuğlaları

Işıklar Klinker Tuğla Grubu, her geçen gün ürünlerine yenilerini ekleyerek ürün yelpazesini genişletiyor.

Görme engellilerin toplum ile bütünleşmeleri için yapılan projeler kapsamında geliştirilen, çevre düzenlemelerinde kullanılabilecek Işıklar Görme Engelli Tuğlaları, şehir bölge planlamacıları, mimarlar, sektör profesyonelleri ve kullanıcıların hizmetine sunuldu.  

SN 521 500 Normu'nda da belirtilen "Yaya alanlarında, dokunmayla algılanabilen yönlendirici çizgiler görme engellilerin yönlerini daha kolay bulmalarını sağlar." maddesine uygun olarak üretilen tuğlalar doku deseni, geçerli mevzuat gereklerine uyacak ve özürlü bireylerin hareketliliğini arttıracak şekilde tasarlandı. Yüzeydeki kabartmalar sayesinde kolayca tanımlanabilir olması görme zorluğu yaşayanlar için mükemmel bir çözüm sunuyor.

 Görme Engelli Tuğlaları’nın yüzeyindeki yuvarlak kabartmalar tehlike bölgelerinin algılanmasını, Görme Engelli Takip Tuğlaları’nın yüzeyindeki çubuk şeklindeki kabartmalar ise görme engellilerin hat boyunca güvenle yürümelerini sağlıyor. Işıklar güvencesiyle TS EN 1344 standartına göre üretilen Görme Engelli Tuğlaları, otobüs durakları, tren-metro istasyonları, vapur iskeleleri, yaya kaldırım kenarları, basamak önleri, rampalar, kavşak ve yaya geçitleri, sirkülasyon alanları içindeki tehlike bölgeleri ve bunun gibi her türlü çevre düzenlemesinde görme engelliler için tasarlanabiliyor.

 

 

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com