Yalova nın heryanı yanı çiçek bahçesi!..

Yalova Belediyesi 200 bin çiçek üretimini kendi seralarında üretti...

Belediyenin Ürettiği Çiçekler Yalova yı Renklendirecek !

Yalova Belediyesi kendi seralarında ürettiği 200 bin çiçek ile şehri adeta çiçek bahçesine çevirecek.

Belediye serasında bu sezon yaklaşık 200 bin adet yazlık çiçek çeşidi üretimi yapıldığını söyleyen Yalova Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu, "Kente ayrı bir renk katan mevsimlik çiçeklerle her köşeyi canlandırıyoruz. Bitkilendirme ve çiçeklendirme çalışmaları göz zevklerine hitap ediyor" dedi. Yalova'nın yeşillendirilmesi ve çiçeklendirilmesi konusunda kısa zamanda çok yol aldıklarını belirten Başkan Binicioğlu, modern şehircilik anlayışında bu çalışmaların öneminin büyük olduğunu belirtti.

Yazlık çiçek üretimi çeşidi olarak belediye serasında bu sene petunya, kadife, begonya olmak üzere 200 bin adet çiçek üretimi yapıldı. Kentin önemli noktalarından olan Cumhuriyet Meydanı çevresi, Yalova Belediyesi'nin önü, Gazipaşa Caddesi, Devlet Hastanesi çevresi ve kavşakta yer alan Türk bayrağı motifi gibi yerler yeni görünümleriyle daha canlı hale geldi. Yalova Belediyesi çiçeklendirme çalışmalarını Tonami Meydanı, Yalova Deresi ve yapımı tamamlanan yolların tretuvarları boyunca sürdürecek. Yalova Belediyesi Mevsimlik Çiçek ve Süs Bitkileri Üretim Serasındaki çiçek üretimi, Süs Bitkileri Anadolu Meslek Lisesi öğrencilerinin de özverili çalışmalarıyla devam ediyor.(iha)

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com