Bahar geliyor. ilk renk sarı

Sert geçen kışın ardından, Forsythiaların çiçek açmasıyla ilkbahar gelecek...

İlkbaharı müjdeleyen, sarı renkli çarpıcı erken çiçeklenmesi sebebiyle, en popüler çalıların içinde yer alır. Mart  ayında çiçeklenir.Yaprak döker.2-3 m yüksekliğindedir. Yaşla birlikte, geniş evaze şekilli bir form oluşturan, dik duruşlu bir bitkidir. bazı sürgünleri yerde sonlanır, hatta toprağa dalar. Boylamasına uzun, açık yeşil yaprakları, bazen sonbaharda, morumsu kızıl tonlar bürünür. Kış sonundan itibaren, çiçekler sürgünler boyunca belirir ve onları adeta manto gibi sararlar. Bu türden elde edilmiş çok sayıdaki çeşit, birbirlerinden formlarıyla, çiçeklerinin yoğunluğuyla, bazen de renk nüanslarıyla ayrılırlar. Daha detaylı bilgi için Bitki bankasını tıklayınız.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com