Bitlis - Güroymak ta Ağaçlandırma

Herkes Kendi Evinin Önünü Ağaçlandırsın Kampanyası...

 

Bitlis'in Güroymak İlçe Kaymakamlığı'nın, çevre bilinci aşılanmak amacıyla 'Herkes Kendi Evinin Önünü Ağaçlandırsın' kampanyası başlatıldı.

 

Bitlis'in Güroymak ilçesinde Güroymak Belediyesi ana caddelerdeki orta refüjlerde ve kaldırımlarda, ağaçlandırma (Top akasya, mazı ve çam fidanlarıyla) ve yeşillendirme çalışmaları başlatılmıştı.

 

Güroymak Kaymakamı Rıfat Altan, ilçede bir çevre seferberliği başlattıklarını ifade etti. Altan, kaymakamlık olarak kampanyaya öncü olmak amacıyla ilçeye bin 500 YTL'lik süs bitkisi getirttiklerini belirterek, "Güroymak'ta geçtiğimiz yıl bölünmüş yol yapıldı. İlçe içerisinden geçen yolun orta refüjleri belediyemiz tarafından ağaçlandırıldı. Biz de kaymakamlık olarak ilçenin yeşillenmesi için bir kampanya başlattık. İlçedeki kamu kurumları olarak ilçenin güzelleşmesi için kampanyaya destek veriyoruz. Kaymakamlık olarak bin 500 YTL'lik süs bitkisi ve kış şartlarına uygun ağaçlar getirttik. Bu ağaçları kaymakamlık bahçesine ve çeşitli yerlere diktik" dedi.

Ağaçlandırmanın bir kültür olduğuna da belirten Altan, "Güroymak'ta ağaç kültürünü yaygınlaştırmak için ''Herkes Kendi Evinin Önünü Ağaçlandırsın' kampanyası düzenledik. Buna belediye, emniyet mensupları, okullar da destek verdi. Şimdi sıra vatandaşlarımızdadır. Onlarda evlerinin önüne birer ağaç dikerek kampanyaya katılacaklardır" şeklinde konuştu

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com