Çevre Dostu Binalar Derneği kuruldu.

Eko-malzeme yapımını ve kullanımını geliştirmeyi amaçlıyor.

Çevre Dostu Binalar Derneği kuruldu.

Binaların ve yaşanan alanların, yaşam kalitesini artırmaya yönelik, sosyal ve çevresel sorumluluk bilincini geliştirmek, sağlıklı ve zengin bir çevrede yaşayabilmek için tasarlanması, inşa edilmesi ve yaşatılması amacıyla Çevre dostu binalar derneği kuruldu.

Dernek, çevre dostu binalar aracılığıyla sürdürülebilir inşaat prensiplerinin öne çıkarılmasını ve bu alanda çalışan kişileri ve kurumları destekleyecek.

Dernek Enerji ve Cevre duyarlılığının Tasarım ve İnşaata yansıtılması için altyapı oluşturacak ve eko-malzeme yapımını destekleyecek. Aynı zamanda ulusal bir çevre dostu bina sertifika sistemi geliştirmeye çalışacak ve bu sistemin standart hale gelmesini sağlayacak. Dünyada var olan sertifikaları inceleyerek ve Türkiye’nin coğrafya iklim ve sismik altyapısına uygunluğuna göre adapte edecek. Bu bağlamda mimar mühendis ve tasarımcıların teknik konularda başvurabileceği bir danışma merkezi oluşturacak. Bu dernek mühendisler, mimarlar, bina sahipleri, bina yöneticileri ve kamu personeli ile birlikte çalışacak. Çevre dostu teknolojilerden tasarımcılara kadar bina endüstrisi için bir network organizasyonu olacak dernek Türkiye’de şubeler açarak büyümeyi planlıyor.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com