İlk Ekolojik Residence, Sapphire İstanbul Yükseliyor !

200 Metrede Dikey bahçeler,Tabanlıoğlu Mimarlığın Tasarımı...

İstanbul Sapphire projesi, Kiler Grubuna bağlı Biskon Yapı İnşaat şirketinin yürüttüğü ve faaliyete geçtiği inşaat bölgesinin en prestijli rezidans projesi olarak görülüyor.

Proje, İstanbul’un iş yaşamının ana arteri Büyükdere Caddesi üzerinde Sarıyer istikametinde solda, eski 4.Levent İETT Garajının yanında yükselmekte. Metro bağlantısı, TEM ve E5 karayoluna yakınlığı, Boğaziçi ve FSM köprüsüne yakınlığı ve Büyükdere Caddesi üzerinde olması ile Beşiktaş, Etiler, Şişli ve Sarıyer’in ortasında yer alması sayesinde daha da önem kazanıyor. İstanbul Sapphire ile şehrin merkezinde, İstanbul manzarası eşliğinde yaşarken, doğal hayattan ve yeşilden uzaklaşmamak da mümkün.

Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından projelendirilen çağdaş teknoloji ürünü yapı,261 m yüksekliğinde toplam 64 katlı, zemin üstü 54 kattan oluşmakta. Bina ortak alanlar, otopark ve alışveriş katları çıkartıldığında ise 47 kat konut katı olarak tasarlanmış.

 

Rezdansın her 3 katında bir gökyüzü bahçeli evler

 

Her biri 9 kattan oluşan 4 farklı zone/yaşam kuşağı bulunmaktadır.Her 3 katta bir bahçeli daireler, her 9 katta ise ortak alanlar ve mekanik alanları bulunmaktadır. Bahçeli dairelerin bahçe düzenlemeleri alternatifli özel tasarımlar şeklinde sunulup bakımı yönetimde.  

200 metrelik yükseklik de camlar açılabilecek


İstanbul Sapphire, Türkiye’nin ilk çevre dostu özellikli gökdeleni. Cam bir örtü ile korunmakta olan binanın hava sirkülasyonu, her 3 katta bir bulunan, hareketli, kontrol edilebilir menfezler yardımıyla sağlanacak.

Binanın çevresi birbirinden bağımsız iki kabuktan oluşuyor. İç mekanları, dışta oluşturulan kabuk yardımı ile olumsuz meteorolojik koşullardan ve sesten korunmaktadır. Bu şeffaf kabuk aynı zamanda iç mekan-dış atmosfer arasında tampon bölge oluşturmaktadır. Ve gün ışığının içeriye yansıması, otomatik kontrol storları yardımıyla ayarlayan bir perdeleme sistemi ile kontrol ediliyor.

Toplamda 64 Kattan oluşan İstanbul Sapphire Projesi'nin 6 katı otopark olarak değerlendiriliyor. 4 katı alışveriş, 2 katı konuta ayrılacak şekilde tasarlanmış toplam 1000 araçlık otopark alanı, her daireye ortalama 2 araçlık otopark imkanı sunuyor. 35,000 m2 inşaat alanı olarak tasarlanan alışveriş merkezi 6 kattan ibaret olup, cafe, bar, restoran, dükkanlar ve bir de hipermarketin bulunduğu konseptte hazırlanacak.

Yatay Bahçeler dikeye taşınıyor.


Proje, 157 adet lüks konuttan oluşuyor. 22 farklı seçeneği bulunan daireler, 1+1 ile 5+1 aralığında olup, daire metrekareleri 120 – 1100 arasında değişiyor. Daire planlarında ferah ve aydınlık, mimari ve iç mimari yaklaşımlarda fonksiyonel ve estetik çözümler üzerinde durulmuş. Çevre dostu sistemlerin kullanılmasıyla enerji tüketimi kontrol edilirken, her katta iç bahçeler olarak düzenlenen yeşil alanlar, yüksek kotta oturumlarda da doğal ve sıcak bir atmosfer sağlanıyor. Kat yüksekliğinin 4 metre olduğu dairelerin tüm odalarında banyo bulunuyor, hepsi doğal ışık alıyor ve tüm odalar çift kişilik bir yatağın sığacağı büyüklüğe sahip.


163 metrede golf pratik alanıyla İstanbul Sapphire projesi


Her 9 katta bir oluşan konutlar arasındaki yaşam alanlarında, 5. katta mekanik kat, 4. katta konut lobisi, 3. katta Yüzme havuzu, 2.katta spa, 1.katta ise bar, lounge ve restaurant bulunmaktadır. 34 metre yükseklikteki havuz ile 163 metre yükseklikteki golf pratik alanları, ev sahiplerine hizmet verecektir.

İnşaatın bitiş süresi Ağustos 2009 olarak öngörülüyor.

 

 

 

 

 

 

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com