Hedera vertical bahçe… Sakarya da !...

Her tarafını hedera (Orman sarmaşığı) kaplanmış dört katlı apartman görenleri hayran bırakıyor...

 

Hedera vertical bahçe… Sakarya da !...

Her Tarafını Sarmaşıkların Kapladığı 4 Katlı Apartman Görenleri Hayran Bırakıyor

Sakarya'da Bulunan 4 Katlı Bir Apartman Görenleri Kendisine Hayran Bırakıyor. Yapım İtibariyle sıradan bir beton apartman hedera  sardırılınca sıradışı göründüğünü kazanıyor. Her tarafını sarmaşıkların sardığı  apartman hayranlıkla İzleniyor.

Sakarya Çeşme Meydanı Mahallesi'nde bulunan işadamı İsmail Arzu Açıkel ve eşi Tamay Açıkel'e ait 4 katlı apartman görenleri şaşırtıyor.

İsmail Arzu Açıkel, annesinin 20 sene önce diktiği sarmaşığın büyüyerek bu gün binanın her yerine kapladığını ve güzel bir görüntü oluşturduğunu belirterek, "Posta kutumuza 'Ne kadar güzel bir eviniz var. İnşallah bize de böyle bir ev nasip olur' diye notlar bırakıldığını söyledi.

Yoldan geçenleri durup binayı hayranlıkla incelediğini belirten Açıkel, ilgiyi şu ifadelerle anlattı: "Bazıları ise kapıyı çalıp sarmaşığı görmek isteyenler oluyor. Sarmaşığın kökünün bir ağaç kökü katar olduğunu görünce şaşkınlıklarını gizleyemiyor. Bazıları da fide istiyor. Farklı şehirlerden evi duyup görmeye gelenler bile var. Tabiatın güzelliği gerçekten başka bir şey. Bir sarmaşık sıradan bir beton binayı ilgi çekici hale getiriyor. Biz de sarmışığı çok seviyoruz. Onu düzenli olarak suluyoruz. Hiç bir zamanda kesmeyi düşünmüyoruz."

(CHA)

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com