Bayındır Mevsimlik Üreticileri Mutlu !

İzmir de güzel bir dayanışma...

 

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bayındırlı üretici ile yaptığı "sözleşmeli üretim" anlaşması sonucu aldığı 1 milyon 250 bin adet yazlık çiçeğin dikimlerine başladı. Sözleşmeli model ile ekonomik darboğazdan kurtulan üreticinin yüzü gülerken, rengarenk çiçekleri de kenti süslüyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, sıcakların başlamasıyla birlikte yazlık çiçeklerin dikimine başladı. "İthal" yerine "yerli" bitki kullanımını teşvik eden İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bayındırlı üreticilerden "sözleşmeli üretim" modeli ile aldığı 1 milyon 250 bin adet çiçekle cadde, bulvar, meydan, kavşak, refüj ve parkları süslüyor. Kadife, ipek, koyun gözü ve Medine düğmesi cinsi rengarenk çiçekler kent estetiğine de katkıda bulunuyor.

Bayındır'daki çiçek üreticileri, kendilerine el veren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu "üreticinin babası" olarak tanımlıyor ve ziyaretler sırasında gösterdikleri ilgi ile bunu açıkça gösteriyor.

Sözleşmeli üretim sayesinde ellerinde stok birikmeyen üreticiler, programlı planlı üretim yapabiliyor. Ayrıca ücretlerini teslimat sırasında peşin alarak ekonomik anlamda da rahatlık yaşıyorlar. Yine İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin istediği standartta üretim yapmaya başlayan üreticinin hem ürün kalitesi hem de pazar payı ve gücü artıyor.

Bayındır ilçesinin çiçek üretiminde Türkiye'nin önde gelen merkezlerinden biri haline gelmesi için ellerinden gelen desteği sağlamaya çalıştıklarını belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, "İthal bitki yerine yerli bitki kullanıyoruz. Kentimizin yeşil alanlarını süsleyeceğimiz kadar bitki, bizim ilçelerimizde üretiliyor. İhtiyacımızı iç kaynaklarımızla karşılayabiliyoruz. Böylece paramız, kaynağımız dışarıya gitmediği gibi üreticimiz de kalkınıyor. Biz de yetiştirilen güzel çiçekleri yeşil alan düzenlemelerimizde kullanıyoruz" dedi.(İHA)

 

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com