Yeni ama hızla yaygınlaşıyor. Hidroseeding

Özellikle erezyona karşı eğimli alanlarda çok iyi sonuçlar alınıyor.

Spreyleme tekniği ile çimlendirme veya bitkilendirmeye Hydroseedig uygulaması deniliyorr. Toprak için gerekli her türlü besin maddesi organik,mineral, kimyasal  vb. ayrıca  mikrobiyolojik hayatı başlatan organik toprak düzenleyiciler, nem tutucu olarak seliloz, erezyonu durdurmada ve tohumun akmasını önlemede kullanılan tohum sabitleyici veya yapıştırıcılar, uygulanacak toprağın yapısına uygun olarak tohum karışımı suyla birlikte makinede karıştırılıyor. Ancak karışımın oranı her alana göre; iklimsel ve toprak özelliğine göre farklılık gösteriyor. Hydroseeding uygulanacak  alandan kazanılacak başarı bu karışım oranın doğrulu oluşturulmasına bağlı. Homojen olarak hazırlanmış karışım toprağın üstüne püskürtülerek atılıyor. Tohumun filizlenmesi için gerekli her türlü ortam ve besin maddesi bu karışımda mevcut olduğundan, ayrıca bu karışım selülöz içerdiğinden nem oranı yüksek dolayısı ile çimlenme hızlı oluyor. Teknik detayları için peyzaj bölümünü tıklayınız.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com