Mor çim, sarı ortanca!..

Siz hangi renkleri istiyorsunuz!.. Nasıl !... Olur mu?

 

Mor çim, sarı ortanca!..

Turuncu çim üzerinde oynanan futbol maçı,

Leylak renkli refüj ve kavşaklar

Lacivert bir kent

Lavanta renkli villa bahçe çimleri…

Yaşam çok renkli, şimdi çimlerde

Siz hangi renkleri istiyorsunuz!..

 Nasıl !...    Olur mu?

 

Garden Colors

 

Yüksek ilk yatırım maliyetleriyle oluşturulan çim alanların, kaliteli ve sürekli yeşil kalmasını sağlamak, pek çok zirai ve mekanik mücadeleyle mümkün olabilir.

Yerel koşullar ve iklim özelliklerine uygun çim tohumu karışımının seçimi,Çim alanda kaliteli toprak kullanılması ve alanın tesviyesinin düzgünlüğü,Drenaj sisteminin varlığı ve uygunluğu,Çim toprağına bitki besleme elementlerinin düzenli verilmesi,Belli periyotlarda çimin havalandırılması,Yabani ot mücadelesi,Düzenli sulama rejimi,Çim hastalıklarına (Mantar vs..) karşı mücadele,Düzenli periyotlarda ve yükseklikte çim biçimi v.s…

 

Tüm bu işlemler titizlikle uygulanmasına rağmen, küresel ısınma ve iklim değişiklikleri ya da çim bakım işlemlerinin sürekliliğinin sağlanamaması eklenince çim kayıpları, sararmaları kaçınılmaz olarak yaşanıyor. Özellikle Ülkemizde ki hemen hemen tüm uygulamalarda bu sonuç   ortaya çıkıyor.

 

 

 

 

 

 

Çözüm Garden Colors!!

 

Tümüyle organik

Tümüyle bir ilk

Çim renklendiricisi

 

* Garden colors, kökleri canlı olan sararmış ya da sararmaya başlamış çim alanlarını ilk uygulama da anında yemyeşil yapar. Yeşilin renk tonu tamamen sizin isteğinize bağlıdır. Açık yeşil filiz renginden, lacivert yeşili İngiliz çimine kadar…

 

* Garden colors, çim ve bitkilerde fotosentezi etkilemez. Çimin üremesi ve gelişmesine içeriğinde bulunan vitaminler nedeniyle katkıda bulunur.

 

*Garden colors uygulaması ardından çim yaprakları üzerindeki renklendirici, fotosentezi engellemediği gibi, zararlı güneş ışınlarını yansıtarak aşırı ısınmayı engeller. Böylece çimin su gereksinimi de azalır.

 

*Çimin güneşi görmeyen alt kısımları sararır. Çok titiz bakım işlemleri ile dahi bu sorun ancak 10 gün içerisinde giderilebilir. Oysa garden colors ile çiminiz anında yemyeşil (istediğiniz ton ve renkte) bir görünüm kazanabilir.

 

*Garden colors ile leylaktan pembeye, kırmızıdan mora istenilen ton ve renk spektrumunda uygulamalar yapılabilir. Bu nedenle organizasyonlarda, davetlerde, şölenlerde çok çeşitli, değişik desenli, yaratıcı tasarımlar ve uygulamalar yapmaya olanak sağlar.

Önemli bir gün öncesi tümden bir bahçe ya da bir kentin rengi değiştirilebilir…

 

 

 

* Garden colors yapısında olan ancak insanların algılayamadığı çok hassas koku nedeniyle, çime zararlı çim kelebeklerinin çime konmalarına ve zarar vermelerine engel olur.

 

*Garden colors, içeriğinde bulunan mantar önleyici özelliğiyle, rüzgarla kolayca bulaşabilen ve çimin rengini matlaştıran pas (rust) hastalığını engeller.

 

*Garden colors ile çim alanlar dört mevsim her iklim koşulunda yemyeşil olacak. Özellikle bermuda çim türü 20 derece ısının altına düştüğünde altın sarısı renge bürünür. Sıcaklık yükselinceye değin aylarca öyle kalır.

 Garden colors ile bermuda çim türü de daima yemyeşil olacak.

 

*Garden colors çim alanın sulama rejiminden ve yağmurdan etkilenmez.

 

* Garden colors %100 0rganik olduğundan insan derisine, solunumuna, diğer canlılara ve çevreye hiçbir zararı yoktur.

 

 

Garden Colors Uygulaması

 

*İlk olarak çim alan 2 cm yüksekliğinde biçilir. Böylece çim yapraklarının dik kalması sağlanır ve garden colors altlardaki sararmış tüm bölgelere ulaşabilir.

 

*Çim alan, çim yapraklarına zarar verilmeden, plastik bir tırmıkla tırmıklanarak, çim alandaki ölü bitkisel materyaller ve yabancı maddeler alandan uzaklaştırılır.

 

*Garden colors küçük ve orta büyüklükteki alanlarda sırt pompası ile renklendirici toz halinde çim alana uygulanır. Çok geniş alanlarda profesyonel pompa makineleri kullanılabilir.

 

 

 

 

*Uygulama zemine yakın (rüzgar savurmasını engellemek için) ve çimin toprak üstündeki tüm yapraklarına etki edecek uygun basınçla yapılmalıdır.

 

*Garden Colors uygulamasının hemen ardından çim alan; yağmurlama, sprey sulama ya da otomatik sulama sistemiyle sulanmalıdır. Bu sulamanın amacı renklendirici fazlasının ve karışım içerisindeki vitamin ve mantar önleyicilerin toprağa karışmasını sağlamaktır. Yapraklardaki renklendirici henüz kurumadan yapılan bu sulama dolayısıyla filmin polimerizasyonunu yavaşlatır ve çimden çok daha İpekimsi bir doku ve görünüm elde edilir.

 

*Garden colors un yaprağa bağlanma süresi 3 saattir. Bu sürenin ardından çimlerinizde yürüyün, yatın, futbol oynayın.

 

*Uygulamayı takiben 10 gün sonra çim büyüyecek ve rutin çim biçimi yapılacaktır. Garden Colors uygulamasının ardından yapılacak bu ilk çim biçiminin her zaman yapılan biçim yüksekliğinden yarım santim yüksekten yapılmalıdır. Zira tüm çim alanlar engebelidir. Burada amaç boyanmış çimlere zarar vermemektir.

 

*Çim biçiminin ardından görülebilecek kısmi sarı alanlara rütuş yapılabilir.

 

*Garden colors uygulaması, çim alanın periyodik bakım işlemlerine ve takvimine üzerine olumsuz etkide bulunmaz. Hatta tüm bu bakım işlemlerinin aksamadan yürütülmesi çok yararlıdır. Çünkü garden colors uygulaması ancak canlı çim alanlara uygulanabilir.

 

*Çim alanın bakım sonuçlarına göre değişkenlik göstermekle birlikte, tecrübelere dayanarak garden colors uygulaması her 4 çim biçimi (ortalama 45 gün) ardından periyodik olarak tekrarlanmalıdır.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com