Genç Tasarımcılar Yarışacak !

İstanbulmodern organize ediyor

Uluslararası Genç Tasarım Girişimcisi Yarışması
British Council ve İstanbul Modern işbirliği ile Uluslararası Genç Tasarım Girişimcisi Yarışması" düzenleniyor. British Council tarafından bu yıl 10 ülkede belirlenecek Genç Yaratıcı Girişimciler, Eylül ayında İngiltere’de “Yılın Uluslararası Genç Tasarım Girişimcisi” olmak için yarışacak. Türkiye elemelerinin sponsorluğunu ise Eczacıbaşı Topluluğu ve topluluğun son yıllarda tasarım alanındaki atağıyla dikkat çeken kuruluşu VitrA üstlendi.

British Council tarafından 2005 yılında başlatılan Uluslararası Genç Tasarım Girişimcisi Yarışması bu yıl ilk kez British Council ile İstanbul Modern işbirliği ve Eczacıbaşı Topluluğu ile Topluluk markalarından VitrA sponsorluğunda ülkemizde gerçekleşiyor.

Türkiye’de tasarım girişimciliği alanında yapılacak olan bu yılki yarışma, 25 - 35 yaş arasında, en az 3 yıldır tasarım alanında çalışan, iyi derecede İngilizce bilen ve yaratıcı fikirlerine güvenen herkese açık. Yarışmanın kategorileri arasında mimarlık, grafik tasarım, ürün tasarımı ve tasarım tanıtımı bulunuyor.

Gelişen ekonomilerden, yaratıcı fikirlerin ortaya çıkarılarak, uluslararası platformda tanınmasını hedefleyen ve British Council Londra tarafından yürütülen bu programda, kurumun dünyanın 110 ülkesindeki temsilcilikleri, yarışmak istedikleri alanı belirleyip, başvurularını yapıyor.

Merkez ofis tarafından, her yıl, farklı yarışma kategorileri için 10 ülke belirleniyor. Bu yıl Türkiye’nin ilk kez aralarında bulunduğu tasarım girişimcileri kategorisinde, Mısır, Hindistan, Lübnan, Malezya, Meksika, Polonya, Slovenya, Güney Afrika ve Tayvan temsilcileri yer alıyor.

Türkiye birincisinin seçkin bir seçici kurul tarafından belirleneceği Uluslararası Genç Tasarım Girişimcisi yarışmasında, ikinci ve üçüncü para ödülü alırken, finalist ise eylül ayında, İngiltere’de seçici kurulun karşısına çıkacak ve yaklaşık 45 dakikalık bir süre içinde yenilikçi fikrini tanıtarak, Yılın Uluslararası Genç Tasarım Girişimcisi olmak için yarışacak.

Türkiye birincisini bekleyen bir diğer ödül de, İngiltere’de iki haftalık bir süre ile katılacağı yoğun programda, sektörün önde gelen isim ve kurumlarıyla tanışma fırsatı ve Avrupa’nın en tanınmış tasarım festivallerinden biri olan %100 Design festivalini izleme şansı.

Yılın Uluslararası Genç Tasarım Girişimcisi Ödülü’ne değer görülen kişi, 7500 Poundluk bir mali destekle, yenilikçi fikrini British Council ile birlikte yürüteceği bir proje çerçevesinde gerçekleştirme fırsatını bulacak.

Yarışmaya katılmak isteyenler www.britishcouncil.org.tr adresine başvurabiliyor.

Yarışma Kategorileri
- Mimarlık, iç mimarlık ve peyzaj mimarlığı
- Grafik Tasarım: İletişim, yayın, reklam, mültimedya
- Ürün Tasarımı: Mobilya, endüstriyel ürünler ve el sanatları
- Tasarım Tanıtımı: Sergiler, etkinlikler, festivaller ve perakende
- Yukarıda belirtilen alanlardan birinde danışmanlık hizmeti verenler

Yarışma Takvimi
20 Haziran 2008: Son başvuru tarihi 
02 Temmuz 2008: Türkiye Finali
08 - 19 Eylül 2008: İngiltere yarışması (Kesin tarih daha sonra belirlenecek)
 

Son Başvuru Tarihi: 20 Haziran 2008

İletişim
E-posta:
ceren.yeniay@istanbulmode...
Web Sitesi: www.istanbulmodern.org

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com