Turistler fidan dikiyor...

Turistler, kendi diktikleri fidanların gelişimini ülkelerine döndüğünde internetten izleyebilecekler.

Her turiste bir fidan

 

Manavgat Belediyesi, Bucakşıhlar köyünde geçen yıl yanan ormanlık alana 40 bin fidan dikti. '

 

1 ileri

Bir turist bir ağaca can verecek' sloganıyla gerçekleştirilen fidan dikme törenine bölgede tatil yapan turistler de katıldı. 

Köy halkı da kampanyaya katıldı

Kampanya kapsamında Manavgat'a bağlı Bucakşıhlar köyündeki ormanlık alanda fidan dikme töreni düzenlendi. Törene Manavgat Belediye Başkanı Zeynel Şenol, Tema Vakfı Manavgat Temsilcisi Şenay Malbora, çeşitli sendikalara bağlı ilçe başkanları, belediye çalışanları ve köy halkı katıldı. 

Manavgat Belediye Başkanı Zeynel Şenol, 8 Temmuz 2007 tarihinde Manavgat'ın Bucakşıhlar köyünde çıkan orman yangınında 526 hektar ormanlık alanın zarar gördüğünü belirterek, "Manavgat Belediyesi olarak 'Bir turist bir ağaca can verecek' sloganı ile 1 Ocak tarihinde başlattığımız kampanya kapsamında bugüne kadar 40 dönümlük alanda Keçiboynuzu ve Badem gibi yangına dayanıklı 40 bin fidan diktik" dedi. 

Her turiste bir fidan

Turistlerin, kendi diktikleri fidanların gelişimini ülkelerine döndüğünde internet üzerinden kontrol etme imkanına sahip olduğunu anlatan Şenol, şöyle konuştu: "Kampanyanın maliyeti belediye ve Manavgat otellerince karşılanmaktadır. Kampanya kapsamında Manavgat'a tatile gelen veya Manavgat'ta yaşayan yerleşik turistin dikili fidanı olmuş olacak. Dikilen her fidana da Manavgat'ta tatil yapan bir turistin adını verdik. Bir turist bir ağaca can verirken, ismi ölümsüzleşmiş oldu. Kampanyaya destek veren Manavgat otellerine teşekkür ediyorum." 

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com