En güzel ceza ağaç dikmek

Çevreci hakim ağaç diktirdi

Ankara Kazan ' da Sulh Ceza Mahkemesi hakimi Tamer Demirsoy , verdiği çevreci kararlarla ağaçlandırma seferberliğine destek oldu.Bugüne kadar baktığı yaklaşık 150 davada, trafik kazası, sahtecilik, hırsızlık, hakaret, silahlı tehdit ve kasten yaralama gibi suçlar nedeniyle sanıklara, 2 yıl veya daha az süreli hapis cezası ile adli para cezaları yerine "5560 sayılı yasa ile hükmün açıklanmasının geri bırakılması" uygulaması kapsamında ağaç dikme cezaları verdi. 
Hakim Demirsoy, söz konusu yasa ile sanıklara çeşitli cezalar verildiğini hatırlatarak, kendisinin takdir hakkını ağaç dikmeden yana kullandığını söyledi.
Doğaya olan tutkusunun verdiği bu kararda etkili olduğunu kaydeden Demirsoy, "Ülkemiz küresel ısınmanın ciddi tehdidi altında. En önemli etkisi kuraklık. Küresel ısınmanın olumsuz etkilerinin en aza indirmenin başlıca yollarından biri de doğanın korunması. Kanunun bize verdiği yetki çerçevesinde yeşil alanların artırılmasına katkıda bulunmaya çalışıyorum" dedi.
Mahkeme tarafından Kazan Belediyesi'nin denetiminde, 100 adet ağaç fidanı dikmesi ve bu ağaçların bakımından 1 yıl boyunca sorumlu olmasına karar verilen HasanTürkoğlu, ağaçlandırma sahasında çalışmalara başladı.
 
Söz konusu kararın kendisi için sürpriz olduğunu belirten Hasan Türkoğlu, "Alacağım cezadan dolayı endişeliydim, hakim bey 100 ağaç dikme cezası verdi. Cezamı bu şekilde yerine getirmekten dolayı mutluyum" dedi.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com