Caddelerdeki ağaçlar çocukları astımdan koruyor...

New York ta astımın 15 yaş altındaki çocuklarda hastaneye yatırılma sebepleri arasında en önde geleni olduğu bildiriliyor.

Caddelerdeki ağaçlar çocukları astımdan koruyor

Ağaç ekili Caddelerde yaşayan çocukların astıma yakalanma oranlarının daha düşük olduğu belirlendi.

BBC'ye göre, New York'daki Columbia Üniversitesince yürütülen ve epidemiyoloji uzmanlaşmış Journal of Epidemiology and Community Health dergisinde yayınlanan bir araştırma, kilometrekare başına düşen fazladan her 343 ağacın, yaşları 4 ile 5 arasında değişen çocuklarda astım oranlarını yüzde 25 oranında azalttığını gösterdi.

New York'ta astımın 15 yaş altındaki çocuklarda hastaneye yatırılma sebepleri arasında en önde geleni olduğu bildiriliyor.

Araştırmacılar, ağaç sayısının artışının hava kalitesini artırarak veya çocukları dışarıda oynamaya heveslendirerek astım oranlarını azalttığını düşünse de, gerçek nedenin hala bulunamadığı belirtiliyor.

(ANKA)

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com