Ballarından da tatlılar… Arılar

Bu tepsit Albert Einsteina ait.

Baldan da tatlılar… Arılar

Arıların bir böcek olarak görülmemesi gerekir. Arılar olmasa insanlık ancak 4 yıl yaşayabilir.

Bu tepsit Albert Einsteina ait.

Einstein'ın sadece atom fiziği ve izafiyet teorisi ile ilgilenmedi, arılarla ilgili bilimsel tespitleri de var.  Einstein , 'Eğer arılar yeryüzünden kaybolursa insanın sadece 4 yıl yaşayabilir.” demişti. Arı olmazsa bitkilerde döllenme gerçekleştirilemiyor. Dolayısı ile bitki, hayvan ve insan hatta tüm yaşam bitiyor.130 bin farklı bitki türünün çoğalmasını sağlıyor. Diğer ülkelerde ve bazı yörelerimizde gözlenen yoğun arı kayıpları detaylı araştırmak çok önemli. Çünkü genetik çeşitliliğin tümünü ya da çok değerli bir türünü oluşmasını sağlayan bal arısı popülasyonlarının yok olmasını engellemek, arıcılık ürünlerinin üretiminden ziyade bitkisel üretimdeki yaşanabilecek çok büyük kayıplar önlemek açısından önemli.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com