Mayıs ayında çim… Mantara dikkat !..

Ama bu bildiğiniz mantar değil. Mantarlaşma. Kendisini değil etkisini gözle görebilirsiniz.

Mayıs ayında çim… Mantara dikkat !..

Mayıs ayında çim biçimini sıklaştırın. Artık 10 günde bir çiminizi biçmelisiniz. Çimlerinizi biraz daha derin biçin. Tüm çim zararlıları başta mantarlar (Fungusitler) saldırıya geçecek. Ama bu bildiğiniz mantar değil. Mantarlaşma. Sıcaklık yükselecek. Nemde. Mutlaka koruyucu ilaçlama yapın. Sakın unutmayın tüm çim alanınızı kaybedebilirsiniz. Zararlılarla savaş için havanın iyi olduğu bir günü seçmeyi unutmayın. Ayrıca çiminiz kuru, toprağınız ise nemli olmalı. Sulama artınca yabani ot saldırısıda artacak. Yabani ot mücadelesini hızlandırın. Yeni ekim yapacaksanız çim ekimini Mayıs ayının ikinci yarısına kadar tamamlamaya çalışın. 25-26-27 Nisanda çok güzel Nisan yağmuru yağdı,öncesinde gübreleme yapmalıydınız! Bahçeniz varsa hava durumunu da takip etmelisiniz. Olsun zamanı kaçırmış olsanız da çim alanınıza azot takviyesi yapın. Bu ay içerisinde toprak genellikle nemlidir ama bazen kuru ve sıcak bir hava dalgasıyla karşılaşabilirsiniz. Eğer böyle bir durum meydana gelirse çimlerinizde bir problem meydana gelmesini beklemeden sulamaya başlayın.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com