Yeşil vagon yola çıktı…

Yeşil Kutu Çevre Eğitim Projesi Yeşil Vagon ile tüm Türkiye ye yayılacak

Yeşil vagon yola çıktı…

Öğretmenleri ve ilköğretim öğrencilerini çevre konusunda bilinçlendirmeyi hedefleyen ''Yeşil Kutu Çevre Eğitimi Projesi'' için hazırlanan ''Yeşil Vagon'', Haydarpaşa Garı'ndan Malatya'ya hareket etti.

Doğu Anadolu'da 4 ilde Yeşil Kutu Çevre Eğitim Projesi'nin Yeşil Vagon ile tüm Türkiye'ye yayılacak

Milli Eğitim Bakanlığı, Çevre ve Orman Bakanlığı ile Bölgesel Çevre Merkezi (REC) ortaklığında yürütülmekte olan Yeşil Kutu Çevre Eğitim Projesi'ne Bosch Ev Aletleri'nin destek verdiği belirtilirken, Yeşil Kutu'nun tüm illerde kullanılmasının hedeflendiği kaydedildi.

Bölgesel Çevre Merkezi tarafından Yeşil Kutu Çevre Eğitim Projesi hakkında özetle şu bilgiler verildi:

"2007-2008 öğretim yılında okullarda kullanılmaya başlanan ve 10-14 yaş grubu ilköğretim öğrencilerine yönelik olarak tasarlanan Yeşil Kutu, kapsadığı konulara ilişkin olarak öğrencileri birer bilgi deposu haline çevirmek yerine özel hayatlarında ve toplum genelinde temel bazı değerlerin ve davranış biçimlerinin gelişmesini sağlamak amacını taşımaktadır. Bu nedenle, ders programında ayrı bir ders olarak yer almak yerine, Yeşil Kutu eğitimcilerin var olan her derste çevreyle ilgili bir bağlantı kurmalarını sağlayıp öğrencileriyle karşılıklı olarak çözümler geliştirmelerini sağlayacak biçimde tasarlanmıştır.

Proje Hedef Kitlesi; 10-14 yaş arası öğrencilere eğitim veren farklı disiplinlerden öğretmenler, ihtiyaçları doğrultusunda çevre eğitim setinden yararlanabilecektir. Yeşil Kutu Projesi Semineri dört gün sürecektir. Eğitimler, Yeşil Kutu Projesi için özel olarak tasarlanan Yeşil Vagon'da en fazla 20 kişilik gruplarla gerçekleştirilecektir. Yeşil Vagon Malatya, Elazığ, Muş ve Van illerinde bir haftalık sürelerle merkez istasyonlarda sabit duracak, eğitimler bu sabit noktalarda özel donanımlı Yeşil Vagon'da gerçekleşecektir. Eğitime katılmaya hak kazanan öğretmenler eğitime dair tüm detaylar konusunda daha sonra bilgilendirilecektir. Seminer tarihleri; Malatya eğitimi 28-29-30 Nisan - 1 Mayıs, Elazığ eğitimi 5-6-7-8 Mayıs, Muş eğitimi 12-13-14-15 Mayıs, Van eğitimi 21-22-23-24 Mayıs.

Eğitime katılacak olan tüm katılımcıların yol, öğlen yemeği, çay-kahve araları ve eğitim malzemeleri giderleri Yeşil Kutu Projesi bütçesinden karşılanacaktır. Eğitime katılan tüm katılımcılara ayrıca Yeşil Kutu çevre eğitimi seti temin edilecektir."

 

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com