Çalı Ve Ağaç Besleme Gübresi

Dengeli büyüme için doğru ve yeterli oranda besin içeren özel bir gübre.

British Seeds 15-7-7 Tree&Shrub Food
Herdem Yeşil Çalı Ve Ağaç Besleme Gübresi… Çimsan’dan

Herdem yeşil  tüm ağaçlar, çalılar, fundalar ve ibreli (çam, köknar, ladin vs..) bitkilere göre formüle edilmiş, dengeli büyüme için doğru ve yeterli oranda besin içeren özel bir gübre.

Uygulama

Tree&Shrub Food’u bahar ve yaz başlarında kullanılmalı. Yaprak dökmeyen bitkiler için gübrelemeye en uygun zaman bahar başı. Sıcaklık +4 derece civarlarında olduğu sürece besinler kök tarafından emilmeye devam eder. Uygun ve yeterli besinle desteklenen bitkiler çevre koşullarına dayanıklı olacaktır.

Ağaçlar (Çam, göknar, ladin vs.)

Ağaç çapının her 2,5 cm’lik bölümü için 35 gr gübre kullanınız. Gübreyi kazmış olduğunuz sulama çukuruna eşit olarak dağıtılmalı ve kapatılmalı. Örnek: 5 cm’lik gövde çapı için 70 gr gübre kullanılır. Yaşlı ağaçlar için önerilen miktarın iki katını kullanılmalı.

Çalılar

Bitkinin her 30 cm’lik yüksekliği için 15 gr gübre kullanılmalı. En uzağa ulaşan dalın uç uzantısının altına bir daire çizerek gübre dağıtılmalı. Çalının ana gövdesinden uzak durulmalı. Gübrenin suya ve toprağa iyice karışmasını sağlanmalı. Bitki tabanının kuru yaprak veya saman gibi materyallerle örtülmesi topraktan su kaybını azaltacaktır.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com