Belgesel…İklim Tanıkları

Mithat Bereket, amaçlarının küresel ısınmanın etkileri konusunda da farkındalık yaratmak olduğunu belirtiyor.

 

Belgesel…İklim Tanıkları

Mithat Bereket ve WWF' den (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) yeni bir belgesel: “İklim Tanıkları”. Yedi bölümden oluşan belgesel, küresel iklim değişikliğinin yaşadıkları çevreyi, geçim kaynaklarını, kısacası tüm hayatlarını doğrudan etkileyen insanları ekrana taşıyor.

Dünya giderek ısınıyor. Sıcaklıklar geçtiğimiz yüzyıldan bu yana dünya genelinde 0,6 ºC artış gösterdi ancak en soğuk, en uzak noktalar çok daha fazla ısındı. Sonuçlar pek de iç açıcı değil. Buzullar eriyor, nehirler kuruyor, kıyılar erozyona uğruyor ve yaşanan bu iklim değişikliği insanları tehdit ediyor.

Mithat Bereket’in, WWF-Türkiye Doğal Hayatı Koruma Vakfı’yla birlikte hazırladığı belgesel, küresel iklim değişikliğinin yaşadıkları çevreyi, geçim kaynaklarını dolayısıyla hayatlarını doğrudan etkileyen insanları ekrana taşıyor. Türkiye’de iklim değişikliğinin etkilerinin yaşandığı yerleri görüntülerken küresel ısınmanın etkileri konusunda da farkındalık yaratmayı amaçlıyor.
 
Belgeselin yapımcılığını AMB Prodüksiyon ve Pusula Akademisi yürütüyor.   Ağustos ayında hayata geçirilen projenin çekimleri için geçen aydan itibaren yollara düşüldü... Konya Havzası, Trakya, Bursa ve Balıkesir’deki çekimler tamamlandı. Sırada, Çukurova’dan Karadeniz’e, Ege ve Akdeniz’den Güneydoğu’ya uzanan geniş bir alanda yapılacak çekimler var.

 

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com