Malzeme Çam Kabuğu. Peki malçlama nedir?

Suyun etkili kullanımı için dekoratif çam kabuğu çok önemli bir malzeme.

Bir malçlama malzemesi... Dekoratif çam çabuğu  
Dekoratif Çam Kabuğu, iğne yapraklı bir ağaç türü olan çamın kabuklarının, kırılmadan ve öğütülmeden kullanıma sunuluyor.Büyüklüğü 2-15 cm arasındadır. Dekor amaçlı kullanıldığı gibi küçükleri malçlama malzemesi olarakta kullanılılıyor.
 
Malçlama Nedir?


Bitkilerin daha iyi gelişme gösterebilmeleri için toprağın fiziksel özelliklerini (sıcaklık,nem, vb) artırmak, kaliteli erkenci ve bol ürün almak amacıyla toprak yüzeyinin ince bir tabakayla kaplanması işlemi.
 
Malçlama materyali olarak çam pürü,bitki sapları,saman balyaları,çam kabuğu ve değişik Kalınlıklardaki plastikler kullanılabiliyor

Malçlamanın Yararları


Malçlama toprak yüzeyinde buharlaşmayı önlediğinden daha az sulamaya ihtiyaç duyulur.
Malçlamada toprak sıcaklığı 3-5 derece daha fazla olduğundan bitki kökleri daha iyi gelişir.
Yabancı ot kontrolünde avantajlıdır.
 
Dekoratif Çam Kabuğu ve Malçlama materyali Yönetim Kurulu Başkanlığını  Celal Eryılmaz’ın yaptığı  Naturel Aktif Ormancılık Tur. Tic. A.Ş
tarafından dökme (açık) veya 80 lt ambalajlarda tüketicilere sunuluyor.

 

 

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com