Sardunyalar çıktı !.. Antalya

Fleurantalya Süs Bitkileri Çelik Üretiminde Türk Alman Ortaklığı.

Sardunyalar çıktı !..  Antalya

Fleurantalya 2003 yılında Antalya Tarım A.Ş. ve Alman Fleurnova GmbH firmalarının ortak yatırımı olarak Antalya'nın Pınarlı bölgesinde kurulmuştur. ABD ve Avrupa pazarları için toplam 32.000 m2 seralarımızda süs bitkileri fidesi ve çeliği üretiyor. Fleurantalya  Süs  Bitkileri Çelik Üretiminde Türk - Alman Ortaklığı.


Üretim anaç bitki üretimi dünyanın en ileri teknolojilerine sahip laboratuvardan gelen özel anaç ve doku kültürü örnekleriyle başlıyor.
Anaçlık ve bu anaçlıklardan elde edilen çelikler, bilgisayar kontrollü, yüksek teknolojiyle donatılmış otomasyon sistemiyle yönetilen, sulama, yağmurlama, sisleme, gübreleme, ilaçlama, ısıtma, soğutma, havalandırma, gölgelendirme ve ışıklandırma sistemleri bulunan, zararlılardan arındırılmış, yüksek seviyede hijyenik seralarda üretiliyor. Modern üretim programları ışığında gübreleme ve ilaçlama yapılarak, ürünlerin hastalık, bakteri ve virüslere karşı uzman bir laboratuar ile sürekli kontrol ediliyor.

Üretim bitki çeşitleri

  • Baharat Bitkileri, 25 çeşit
  • Çok yıllık ve Yer Örtücü Bitkiler, 105 çeşit
  • Sakız Sardunyası, 29 Çeşit
  • Top Sardunya, 32 Çeşit
  • Balkon tipi (sarkan) Sardunya ... çeşit
  • Mevsimlikler .... çeşit

Ayrıca, Avrupa ve ABD'ye 120 çeşit çim bitkisini (grass) köklü ve köksüz olarak ihraç ediliyor.


Hasat sonrasında çelikler özel soğuk hava depolarında saklanıyor.Her birinde 105 çelik bulunan poşetler özel kutularla konularak uçakla sevkediliyor.Ayrıca her pakette üretim detaylarını içeren özel bir etiket bulunuyor.
Fideler ise üretildiği viyollerde, özel katlı kutularda uçakla ve soğutuculu tırlarla ihraç ediliyor.  

İç Pazar

Tamamen steril yetiştirme malzemesi kullanılarak üretilen baharat bitkileri, çok yıllık bitkiler, mevsimlik çiçekler, sardunya çelik, fide ve saksılı bitkileri ile yurtiçinde peyzaj sektörüne de hizmet veriliyor..Farklı çeşitlerimizden farklı viyöl büyüklüklerinde fideler yetiştiriliyor. Çeşide bağlı olarak; 28, 42,72, 104, 144 ve 288 gözlü viyöller kullanılıyor.Köklendirme bölümünü üretim seralarımız gibi bilgisayar kontrollü, yüksek teknolojiyle donatılmış otomasyon sistemiyle yönetilen, zararlılardan arındırılmış, hijyenik seralardan oluşuyor. Ürünler, ülkemizdeki pek çok bölgesinde peyzaj uygulamalarında kullanılıyor.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com