Ağaçlarla tanışmak...

Kitap genelde Marmara bölgesindeki,odunsu bitkiler olarak adlandırılan, ağaçları tanıtıyor.

Ağaçlarla tanışmak...

 

İlk baskısı 1997 yılında yapılan kitaba son baskıda 21 tane tür daha eklenmiş. Böylece 180’e yakın ağaç türü kitapta yer almış.

Kitabın danışmanlığını yapan Prof. Dr. Faik Yaltırık’ın deyimiyle “Bu kitap genelde odunsu bitkiler olarak adlandırılan ağaç adlı bir canlıyla insan arasında uzun bir süreçte kurulan tanışma, dostluk, sevgi bağlarının oluşmasına son derece mütevazi bir katkı yapıyor.”

Ayrıca ilk baskıda yer alan ikiyüze yakın fotoğraf yenileriyle değiştirilmiş. Kitap metropollerde sıkıştığımız bu günlerde fotoğraflarıyla burnumuza toprağın, yeşilin kokusunu getiriyor.

Yazar: Tuğrul MATARACI
Bilimsel Danışman: Prof. Dr. Faik YALTIRIK
Proje Yönetmeni ve Editör: Sahir ERDİNÇ

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com