VANGİAD'dan ağaç dikme seferberliği

40 bin metrekarelik alana 3 yıl içinde 5 bin adet fidan dikilecek

VANGİAD'dan ağaç dikme seferberliği

 

Van Genç İş Adamları Derneği (VANGİAD) Yönetim Kurulu'nun Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) kampus alanına 3 yıl içinde 5 bin adet fidan dikme kararı aldığı açıklandı.

Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Kadri Salaz, konuyla ilgili yaptığı yazılı bir açıklamada, YYÜ kampusunda ağaçlandırma ve yeşil alanların yeterince olmadığını belirtti. 

Salaz, bu amaçla üniversite yönetiminin kendilerine tahsis edilen bölgede ağaçlandırma çalışmalarına 10 Nisan 2008 Perşembe günü başlayacaklarını kaydetti. YYÜ'nün Türkiye'nin en önemli eğitim kurumlarının başında geldiğini belirten Kadri Salaz, "VANGİAD yönetimi olarak geçtiğimiz günlerde üniversitemizin yeni rektörü Prof. Dr. Hasan Ceylan'a yaptığımız ziyarette ağaç dikmek için yer tahsis edilmesini istedik. Rektör Ceylan bu teklifimizi memnuniyetle karşılayarak her konuda destek olacaklarını söyledi. 

Üniversite yönetiminin derneğimize tahsis ettiği 40 bin metrekarelik alana 3 yıl içinde 5 bin adet fidan dikeceğiz. Bunun ilik adımını 10 Nisan Perşembe günü dernek üyelerimiz ve üniversite öğrencilerinin katılacağı bir şenlik ile atacağız. 'VANGİAD Gençlik Ormanı' için ilk adımı attıktan sonra çalışmalarımız devam edecektir" dedi.

Kampus alanında düzenleyecekleri ağaç dikim şenliğine bütün halkı davet ettiğini belirten Kadri Salaz, bu çalışmanın herkese ve kuruma örnek teşkil edeceğini sözlerine ekledi. (iha)

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com