Karikatüristler bu yıl çevreciydi!

24. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması nın birincisi Belaruslu Marina Markeviç oldu. Geçen yıl savaş ve barış temalarının öne çıktığı yarışmada bu yıl çevre sorunlarına ağırlık verilmişti.

Geçen yıl savaş ve barış temalarını ele alan karikatürlerin ön plana çıktığı yarışmada bu yıl küresel ısınma ve çevre sorunları ya da serbest temalar ağır basmıştı.
Yarışmanın ilk sergisi, bugün Antalya'daki IC Hotels Airport'ta açılacak ve 3 Temmuz'a kadar gezilebilecek. Ödül töreni ise kasım ayı başında İstanbul'da, Tophane-i Amire binasında yapılacak.

BİRİNCİ Marina Markeviç (Belarus):
1968 yılında doğdu. Sanatçı birçok ulusal ve uluslararası yarışmalara katıldı: Nasreddin Hoca 2002 Özel Ödülü, Ekateringburg 2002 Rusya ikincilik ödülü, Osnabruk 2005 Almanya birincilik ödülünü kazandı. Sanatçının karikatürleri ayrıca ulusal ve uluslararası gazetelerde yayımlandı.

İKİNCİ Angel Boligan Corbo (Küba):
1965 yılında Küba'da doğdu. Sanatçı, grafik sanatının tüm dallarında çalışmalar yaparak yarışmalara katıldı. 36 uluslararası yarışmada ödül kazandı. Sanatçı 1992'den bu yana Meksika'da yaşamakta olup El Universal gazetesinde karikatür editörü ve illüstratör olarak çalışıyor.

http://www.milliyet.com.tr/2007/06/27/yasam/ayas.html adresinden alıntıdır

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com