Küresel Isınma için büyük bir resim...

Öğrenciler ağaç dikimi de yaptılar.

Küresel Isınma için büyük bir resim...

 

Şişli'de Pakmaya tarafından yaptırılan Mehmet Pısak Lisesi küresel ısınma ile mücadele konusunda bölgesindeki eğitim kurumlarına öncülük ederek bir özel gün düzenledi.

Açık Radyo'nun kurucularından ve radyonun yayın yönetmeni Dr. Ömer Madra'nın konuşmacı; Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün de destekçi olarak katıldığı toplantının ardından öğrencilerin yaptığı 250 metrekarelik küresel ısınma duvar resminin açılışı gerçekleştirildi. 

Törende küresel ısınma konusunun önemine dikkat çeken Dr. Ömer Madra, "Gezegenimizin ve üzerinde yaşayan tüm canlıların yaşamını tehdit eden küresel iklim değişikliği artık tartışılmaz bir gerçektir. Sizlere ve gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak istiyorsak, derhal bugünkü abartılı tüketim alışkanlıklarımızın değişmesi için gerekli önlemlerin alınması ve hükümetlerin sürdürülebilir enerji kaynaklarına yönelmesi şarttır. Ben buraya sizleri bu konuda bilinçli, sorumlu ve eylemci gençler olmanız için kışkırtmaya geldim" dedi.

Öğrencilerin ağaç dikimi de gerçekleştirdiği törende konuşan Mehmet Pısak Lisesi Kurucu Müdürü Zakine Taş ise, "Şişli İlçesi orta öğretim kurumları arasında bir ilk daha yaşanıyor. Yeni açılan okulumuzun öğrencilerine ve velilerine çevre bilincini aşılamak; değişen dünya düzeni ve atmosferin etkilerinin insan sağlığını ve yaşam alanlarını yok etmekte olduğunu vurgulamak üzere 250 metrekarelik duvar resmi ve ağaçlandırma çalışmalarıyla doğaya borcumuzu ödemeyi ve sorumluluklarımızı yerine getirmeyi hedefliyoruz" diye konuştu. (iha)

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com