Bitki besini nedir ve neden kullanılmalıdır ?

Tropikal bitki besini çiçekli ve çiçeksiz tüm bitkileriniz için kullanabileceğiniz ideal bir karışım.

Bitki besini nedir ve neden kullanılmalıdır ?

Günümüzde süs bitkileri; bilinen toprak dışında, alternatif birtakım materyaller içerisinde yetiştiriliyor. Bunlar içerisinde en önemlileri Torf ve Coco-Peat . Torf, Bitki kömürü demek. Bitkilerin asırlar boyu, sulak alanlarda toprak altında kalarak fosilleşmiş hâli. Coco-Peat ise; Hindistan cevizi bitkisinin artıklarının parçalanarak işlenmesinden elde ediliyor. Her ikisi de organik madde. Fiziksel ve kimyasal yapılarından dolayı çok iyi birer yetiştirme ortamı oluşturuyorlar. Ancak bünyelerinde bitkilerin ihtiyacı olan makro ve mikro elementleri yeteri miktarda bulunmuyor. Oysa bitkiler büyüyebilmek, çoğalabilmek ve çiçeklenmek için bir takım elementlere ihtiyaç duyarlar. Yani yaşayabilmek için beslenmek isterler. Bitkilerin ihtiyacı olan elementleri tropikal bitki besini kullanarak bitkilerinizi beslemelisiniz.

Tropikal bitki besini çiçekli ve çiçeksiz tüm bitkileriniz için kullanabileceğiniz ideal bir karışım.
Tüm makro ve mikro besin maddelerini içeren, özenle hazırlanmış bir sıvı gübre.
Özel formülü, bitkiler tarafından kolayca alınmasını sağlıyor.
Bitkilerin doğal dengesini ayarlıyor, sağlıklı ve dayanıklı olmasını, daha hızlı büyümesini sağlıyor.
Bitkilerin bol, uzun ömürlü ve gösterişli çiçek oluşturmasına yardımcı oluyor. Tropikal bitki besini iç mekan bitki üretiminde deneyimli,  Tropikal Süs Bitkileri firması tarafında üretilip satışa sunuluyor.

Kullanılışı:
Tropikal bitki besini bir litre sulama suyuna bir kapak dolusu ( 20 ml ) katın. Bitkilerinizi bu karışım ile toprak doyuncaya kadar sulayın. Bu işlem Mart tan Kasım a kadar olan dönemde haftada bir, diğer aylarda 15 – 20 günde bir tekrarlanmalı. Bitkilere ortam sıcaklığında su vermeye çalışın. Zehirli değildir, ancak çocukların erişemediği bir yerde saklayın.

İÇİNDEKİLER:
Makro Elementler:
Azot (N) : % 18
Fosfor (P2O5): % 18
Potasyum (K2O): % 18
Magnezium (MgO): % 2
Mikro Elementler:
Demir (Fe): % 0,100
Çinko (Zn). % 0,015
Mangan (Mn): % 0,050
Bakır (Cu): % 0,011
Bor (B): % 0,020
Molibden (Mo): % 0,007

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com