3. Uluslararası Lale Festivali 5 Nisanda

Taksim Meydanında, 5 Nisanda düzenlenecek törenle başlayacak.

3. Uluslararası Lale Festivali 5 Nisan'da

 

"3. Uluslararası Lale Festivali", Taksim Meydanı'nda, 5 Nisan'da düzenlenecek törenle başlayacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Büyükşehir'in düzenlediği Uluslararası Lale Festivalinin bu yıl üçüncüsünün gerçekleştirileceği belirtildi.

Festivalin, 5 Nisan Cumartesi günü Taksim Meydanı'nda yapılacak açılış töreniyle başlayacağı kaydedilen açıklamada, 13 Nisan'a kadar sürecek etkinlikler kapsamında konserler, resim ve heykel sergileri, yarışmalar gibi çeşitli aktiviteler düzenleneceği bildirildi.

Açıklamaya göre, festival programı şöyle:

Taksim Meydanı'nda festival boyunca her gün 11.00-19.30 saatleri arasında Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, pop müzik ve enstrümantal olmak üzere 4 farklı müzik grubu canlı performans sunacak.

2007'de düzenlenen "2. Uluslararası Lale Festivali" kapsamındaki "En Güzel 100 Lale Yarışması"nda dereceye giren lalelerin fotoğrafları Taksim Meydanı'nda sergilenecek.

Taksim Meydanı'nda kurulacak hediyelik eşya satış noktalarında, İSMEK ve Kültür A.Ş'nin lale konseptinde hazırladığı hediyelik eşyalar satışa sunulacak. Taksim Meydanı'nda çocuklar için de çadırlar kurulacak.

Ayrıca, Emirgan Korusu (Beyaz Köşk ve Sarı Köşk bahçeleri), Ortaköy Meydanı, Sultanahmet Meydanı, Bağdat Caddesi ve Göztepe Parkı olmak üzere 5 ayrı noktada, festival boyunca her gün 11.00-19.30 saatleri arasında farklı müzik gruplarının gösterileri olacak.

Topkapı Sarayı 2. Avlu Revnakları'nda, 7 Nisan Salı günü "Lale Yansımaları Sergisi" açılışı yapılacak.

Emirgan Korusu Beyaz Köşk'te, 13 Nisan Pazar günü, "Laleler Heykel ve Tasarım Sergisi" açılacak.

Yıldız Sarayı Büyük Mabeyn'de, 13 Nisan Pazar günü, İsmail Acar'ın "Lale" temalı resim sergisi açılacak.

Bu arada, "En Güzel 100 Lale Yarışması" ödül töreni de Emirgan Korusu'nda 10 Mayıs Cumartesi günü yapılacak. (aa)

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com