Yeni sarı begonyalar...

Güneşli yerlerde yüksek performans gösteriyor

Yeni sarı begonyalar...

 

Çiçek tohumlarında yeni çeşit ve renkler ekleyen İstanbul Tohumculuk, üretim zenginliğini arttırıyor. Çiçek Tohumu Sektörü içerisinde Dünya’nın en iyi firmaları olan Goldsmith Seeds,/Amerika - Ernst Benary,/Almanya firmalarının Türkiye temsilcisi olan İstanbul Tohumculuk, gelişmeleri yakından takip ederek yeni çeşitleri en kısa sürede üreticilerimizin hizmetine sunmaya devam ediyor.

İşte yeni sarı begonya !..

Begonia tuberous Hybr.F1 (Soğan Begonya)

Ekim zamanı: Kasım-Aralık

Gelişim zamanı: 20-24 hafta

Çimlenme: İlk 7-14 gün 23-25°C, sonra 28-42 gün 20-21°C,  son olarak sıcaklık 18-20°C’ye düşürülür.

EC: Düşük veya orta derecede tuzluluk ister.

Nem: İlk 7-14 gün %95 nemli tutulur. Sonraki aşamalarda nem oranı kademeli olarak azaltılır.

Tohum kapağı: Tohum kapağı oluşturulmaz.

Gelişim sıcaklığı: Gelişimi süresince 16-18ºC sıcaklık uygundur.

PH: 5,5-6,2

Bitkinin boyu 20-25cm’dir. Kompakt ve uniform gelişen bitkinin çiçek çapı 8-12cm’dir. Güneşli yerlerde yüksek performans gösterir. Bahçe, saksı ve bordür bitkisi olarak kullanılabilir.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com