BM iklim değişikliği müzakereleri başladı

Müzakereler, 160 dan fazla ülkeden temsilcilerin katılımıyla başladı.

BM iklim değişikliği müzakereleri başladı

 

Tayland'ın başkenti Bangkok'ta, BM iklim değişikliği müzakereleri, 160'dan fazla ülkeden temsilcilerin katılımıyla başladı.
Bu müzakereler, 2009'de sera etkisi yaratan gazların emisyon oranının düşürülmesini ve küresel ısınmanın önüne geçilmesini öngören bir anlaşmaya varılması amacıyla yapılan görüşmelerin yeni bir etabını oluşturuyor.
Görüşmeye katılan heyetler geçen aralık ayında Endonezya'nın Bali adasında bir araya gelmiş, Bali'deki konferansta görüş ayrılıklarını aşamamışlardı.
Bangkok'taki görüşmeler 5 gün sürecek.
BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, görüşmede yayımlanan görüntülü mesajında, katılımcıları, "gezegeni küresel ısınmanın yıkıcı etkisinden kurtarmak için çok sıkı çalışmaya" çağırdı.
Bangkok'taki toplantının 2 yıllık yoğun görüşmelerin başlangıç noktası olduğunu belirten Ban Ki-mun, konuşmasında, "Tarihin akışını değiştirmek amacıyla görüşme sürecini başlatmak için toplandınız" ifadesini kullandı. (aa)

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com