Parklarda kiremit tozu kullanılmalı. Peki neden?

Parklardaki spor zeminler detay bir konu gibi görülebilir. Oysa çok önemli…

Neden parklarda kiremit tozu ?  

Parklardaki spor zeminleri detay bir konu gibi görülebilir. Oysa çok önemli…

Kiremit zeminler hiçbir yapay sentetik zeminin sunamadığı esneklik kayganlık vücuttaki elektriği toprağa geçirme özelliği ile vazgeçilemez konumunu koruyor. Ayrıca doğal bir ürün.

Kiremit tozu döşenen yüzeyler belli bir esneme yaparak kasları zedelemiyor ve  vücudu yormuyor.

Yapay ve sentetik zeminler iletken olmadıkları için hareket esnasında insanın vücudunda toplanan enerjiyi toprağa iletmiyorlar. Spor yaparken sporcunun vücudunda 8000 volt elektrik birikiyor. Kalbi zorlayacak derece tehlikeli bu durum engellemek, bu elektriğin toprağa iletilmesi ile mümkün. Aksi durumlar tehlikeli sağlık sorunları oluşturabiliyor.

Ayrıca kiremit zeminlerin esnekliği kemikler zarar görmesini engelliyor. Uygulama maliyeti diğer zeminlere oranla %50 pahalı olsa da tercih ediliyor.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com