Doğanın iletişime ihtiyacı var ... (ÖBA)

Önemli bitki alanları (ÖBA) gönüllü iletişim ağı projesi

Doğanın iletişime ihtiyacı var ... (ÖBA)

Türkiye'nin önemli bitki alanları (ÖBA) gönüllü iletişim ağı projesi, Türkiye'nin Önemli Bitki Alanları'nda (ÖBA) ilgi grupları [hükümet temsilcileri, yerel yöneticiler, sivil toplum kuruluşları (STK), üniversiteler, özel sektör ve gönüllüler] arasında iletişimin sağlanması ve güçlendirilmesini amaçlıyor. Proje çalışmaları başlangıç olarak, 9 pilot ÖBA'da yürütülüyor.

 

Ergene Havzası ÖBA (Edirne, Kırklareli), Ömerli Havzası ÖBA (İstanbul), Uludağ ÖBA (Bursa), Çoruh Vadisi ÖBA (Artvin, Erzurum), Baba Dağı ÖBA (Muğla), Lara ve Perakende Kumulları ÖBA (Antalya), Ahır Dağı (Kahramanmaraş), Erciyes Dağı ÖBA (Kayseri),Çıldır Gölü ÖBA (Kars, Ardahan)

 

ÖBANET'in sırrı iletişim. ÖBA'lar aracılığıyla Türkiye'nin olağanüstü bitki zenginliğinin ve buna dayanan biyolojik çeşitliliğin farkına varmak ve bunun sorumluluğunu taşımak için iletişim şarttır. ÖBANET İletişim Ağı ile gelecekte çok daha fazla kişi ve kuruluşun doğa koruma hareketleri, bitki koruma ve ÖBA Programı'na ilgisi arttırılacak.

 

Hollanda Dışişleri Bakanlığı MATRA Programı tarafından desteklenen projede, DHKD ve Hollanda'dan üç sivil toplum kuruluşu (RUBICON, IVN ve FLORON) ile işbirliği yapıyor. Projede ÖBANET üyeleriyle birlikte doğa koruma, Türkiye'nin ÖBA'ları ve doğal kaynaklarının sürdürülebilir kullanımı amacıyla bilgi ve deneyimler paylaşılmakta ve Türkiye çapında katılımcı bir eğilim yaratılmaya çalışılacak.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com