Geri dönüşüm geliriyle ağaç dikilecek

Bilecik Belediyesi çevre haftası etkinlikleri çerçevesinde kentte başlattığı Geri Dönüşümü Olan Atıkların Toplanması ve Değerlendirilmesi Projesi kapsamında elde edilen gelirlerin ağaç dikiminde kullanılacağını bildirdi.


Bilecik Belediyesi Çevre Haftası etkinlikleri çerçevesinde kentte başlattığı ''Geri Dönüşümü Olan Atıkların Toplanması ve Değerlendirilmesi Projesi'' kapsamında elde edilen gelirlerin ağaç dikiminde kullanılacağı bildirildi.
Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, yazılı açıklamasında, 15-30 Haziran tarihleri arasında düzenlenen proje kapsamında vatandaşların atık toplama merkezine kağıt, ambalaj ve metal atıkları getirdiklerini belirtti.
Daha yeşil ve temiz bir çevre için büyük çaba sarf ettiklerini ifade eden Yağcı, şunları kaydetti:
''İlimizde Çevre Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen projeye ilginin büyük olduğu gözlendi. Bu proje kentimiz için büyük önem arz etmektedir. Bu uygulama neticesinde evsel atıkların evlerde ayrıştırılarak toplanması ilimizde kurulması planlanan Katı Atık Bertaraf Tesisleri için ilk adımdır. Toplanan atıklardan elde edilen gelirlerin parasıyla fidan alacağız ve sonbaharda ağaç dikeceğiz.'' (aa)

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com