Botanik bina!

Söğüt gibi esnek, bükülebilen canlı ağaçlara bir yapı oluşturmak...


Oliver Storz, Ferdinand Ludwig ve Hannes Schwertfeger'in oluşturduğu genç Alman mimarlar grubu, yeni bir mimari yaşam oluşturmak için bükülebilen,esneyen ama gelişimini sürdüren ağaçları kullanarak nasıl  bir yapı inşa edilebileceği üzerine çalışmalar yürütüyorlar. Bu botanik yapı inşa edilirken ağaçlar bükülerek gerekli yerlerde aşılanarak çelik destek sistemlerle gelişimleri sürdürülüyor.Bu organik yapıları inşa etmede söğüt ağacı gibi esnek ve çelik destek sistemleri etrafında büyümesini sürdürebilen ağaçlar tercih ediyorlar.Stuttgart şehrinde tasarlanan botanik yapı,çok amaçlı kule,kuş izleme istasyonları,sergi ve konserler için açık hava pavyonu gibi pekçok farklı amaçla kullanılabilecek.Yapılan testler bir ağacın çelik destek etrafında nasıl büyüyebileceği veye bu çelik destekler olmaksızın nasıl üzerindeki yapıyı taşıyabileceği gözlemleniyor.

(inhabitat)Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com