130 ülke okulu birlikte fidan dikti

130 ülkeden 2 bin 200 okul, Dünya Biyolojik Çeşitlilik Günü olmasından dolayı eşgüdümlü evrensel zamana göre saat 12.00 de tüm dünyada aynı anda fidan diktiler.


ULUSLARARASI Çevre Okulu’nun (Environment Online-ENO) Türkiye’deki temsilcilerinden biri olan İzmir Boronva’daki Hilal Necmiye Hüsnü Ataberk İlköğretim Okulu, 130 ülkeden 2 bin 200 okulla aynı anda Urla-İhsaniye-Ovacık mevkiinde oluşturulan 1500 fidanlık korularında fidan dikti.

Aynı anda diktiler

Çevresel bilinçlilik ve sürdürülebilir gelişim hakkında okul dönemi içinde haftalık temelde çevresel çalışmalar yürüten küresel bir web okulu olan ENO topluluğunun üyesi olan 130 ülkeden 2 bin 200 okul, Dünya Biyolojik Çeşitlilik Günü olmasından dolayı eşgüdümlü evrensel zamana göre saat 12.00’de tüm dünyada aynı anda fidan diktiler. Hilal Necmiye Hüsnü Ataberk İlköğretim Okulu Müdürü Yılday Kandemir, “Dünyanın her köşesinde ağaçlarımızı gün ortasında dikiyoruz. Aynı zamanda bu çalışmamız Birleşmiş Milletler  Çevre Programının Bir Milyar Ağaç kampanyasının da bir parçası” dedi.

Bizim için gurur

Gerçekleştirilen törende konuşan Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol, “2004 yılından bu yana çevre okulu ENO grubuna üye olan Hilal Necmiye Hüsnü Ataberk İlköğretim Okulu’nun bu yıl da ülkemizi temsilen Dünya Biyolojik Çeşitlilik Günü’nde böyle bir etkinlik gerçekleştirmesi  bizleri son derece mutlu ediyor” dedi. Gençol,  Okul Müdürü Yılday Kandemir’e plaket verdi.(hürriyet)

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com