ÇED iptal !

Kararın, Ovacık altın madeninin çalıştırılmasını sağlayan işlemin hukuksal temelini yok ettiği idda ediliyor.

ÇED iptal !

Çevre ve Orman Bakanlığınca 2003 yılında yayınlanan ve 2004 yılında değişikliğe uğrayan Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Yönetmeliğinin, "bu yönetmelik öncesi hükümlere tabi olduğu halde gerekli işlemleri tamamlamadan faaliyet gösteren işletmelere, uygun yer seçimi bulunması halinde ÇED olumlu raporu verilerek faaliyetlerinin yasal hale gelmesini sağlayan" geçici 6. maddesi, Danıştay tarafından iptal edildi.
İzmir'deki Bergama Ovacık altın madeninin, çevre ve insan sağlığına zarar verdiği iddiasıyla kapatılması için mücadele veren avukatlar Noyan Özkan, Ömer Erlat ve Arif Ali Cangı'nın yönetmeliğin geçici 3. ve 6. maddelerinin iptali istemiyle açtığı dava sonucunda geçici 6. madde iptal edildi.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com