Hangi çalılar şimdi budanmalı?

Çiçeklenmeler yeni sürgünleri üzerinde oluşacak..

Yazın ve Sonbaharda çiçeklenen çalılarda o yılın sürgünü üzerinde, gelişim esnasında beliren çiçekle r söz konusudur. Bu çalıların, ilkbahar boyunca yeni sürgünleri verecek zamanlarının olması için,kış sonunda budanmaları gerekir. Mart-nisan aylarında çok kısa kalacak şekilde kesiniz.

Caryopteris,Ceanothus,  Cotinus, Fushias riccartonii, Hibiscus syriacus, Hypericum Lagerstroemia, calycinum,Lespedeza, Paulownia (tutamlar halinde yetiştirildiğinde), Perovskia, Potentilla,Rhus typhina,Spartium, Spiraea (yaz çiçeklenmesine sahip Spiraea’lar) Dikkat ilkbaharda çiçeklenen Spiraea’lar da var!Tamarix (yazın çiçeklenen Tamarix’ler), Dikkat ilkbaharda çiçeklenen Tamarix’ler de var!

Vitex,...

Deteylar İçin bitki bankasını tıklayınız !...

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com