Maldivler,dünyanın en çevreci ülkesi olma yolunda

Maldivler, küresel ısınmaya bağlı olarak deniz seviyesinin yükselmesi durumunda yok olacak ilk kara parçası olarak biliniyor.

Egzotik Maldivler, karbondan arınma yolunda

Maldivler,dünyanın en çevreci ülkesi olmaya hazırlanıyor.Ülkeyi ‘karbon nötr’ hale getirmeye çalışan ve ülkenin her yerine güneş panelleri ve rüzgar tirbünleri yerleştirerek gaz kullanımını sıfıra indirmeyi hedeflediklerini belirten Cumhurbaşkanı Muhammed Naşid, “İklim değişikliği çok somut bir süreç değil ancak uzun vadede büyük bir tehdit, dikkatli olmalıyız” dedi.
Deniz yüksekliğinden yaklaşık 1,5 metre aşağıda olan ve dünyanın en güzel doğasına sahip olmasıyla ünlenen Maldivler’in Cumhurbaşkanı Naşid, “İnsanlar Maldivler’in doğasının zaten güzel olduğunu, çevre kirliliği olmadığını dolayısıyla bu önlemlerin gereksiz olduğunu söylüyor. Güneş ve rüzgar paneli pahalıymış. Bununla değil, çevre ve dünyanın geleceğiyle ilgileniyorum” dedi. Maldivler, küresel ısınmaya bağlı olarak deniz seviyesinin yükselmesi durumunda yok olacak ilk kara parçası olarak biliniyor.
(afp - radikal)

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com