Çimde yürüyerek işe gitmek...

Doğadan uzak, kentlerde o kadar meşgulüz ki. Hamsterlar gibi.

Kanada’nın Halifax şehrindeki Dalhousie Mimarlık Fakültesi öğrencileri; David Gallaugher, Kevin James, ve Jacob Jebailey’ nin yeşil ve boş alanların her geçen gün yok oluşuna çözüm bulmak, dikkat çekmek  için kontrplak ve rulo çimden Grass Wheel projesini tasarlamışlar. Hamsterlar için tasarlanmış tekerlek kurgusuyla yeşile olan özleme gönderme yapıyor. Kentlerde insanlar hamster yaşamı sürüyor. Zekice ve gerçekçi aynı zamanda neşeli ! Kentlerde beton ‘mimari’nin yeşil alanları yok etmesine dair. Eğer senin de bir çim tekerleğin varsa işine yalınayak ve çimler üzerinde yürüyerek ulaşabilirsin.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com